newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-08-16
USD3,9281+1,01%
EUR4,3543+0,18%
CHF4,0093+0,42%
GBP4,7713+1,68%

Ubezpieczenia


Zarobki w Polsce. W tych miastach zarabia się najlepiej. Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno - to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statystycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu - wynika z najnowszych danych GUS.


Kalendarium ISBnews. WTOREK, 20 sierpnia


MF miało do dyspozycji 5,72 mld euro środków walutowych na koniec lipca. Stan środków walutowych w dyspozycji Ministerstwa Finansów na koniec lipca 2019 r. wyniósł łącznie 5 721,1 mln euro (24 549,8 mln zł), podał resort. 


Wyborcze listy PiS. Sprawdzamy oświadczenia majątkowe Jana Dudy i Rafała Muchy. Na wyborczych listach PiS oprócz ministrów czy parlamentarzystów znajdziemy osoby z otoczenia obecnej władzy. Wśród nich Jana Dudę - ojca prezydenta RP oraz Rafała Muchę, brata Pawła Muchy, zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta.


Idea Bank. KNF wszczyna postępowanie administracyjne. Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku. Bank nie spełnił minimalnych wymogów kapitałowych.


Szef linii lotniczych w Hongkongu odchodzi. PAP: to wynik presji Pekinu. - Dyrektor generalny hongkońskich linii lotniczych Cathay Pacific Rupert Hogg zrezygnował z funkcji - podała w piątek firma, która od tygodnia znajduje się pod lupą chińskich władz. Chodzi o wyrazy poparcia dla antyrządowych protestów.


Portugalia zaprasza imigrantów. Czeka 14. pensja, tanie wino i droga cała reszta. 14. pensja i dodatek żywieniowy dla tych, którzy tu mieszkają i pracują. A ci, którzy dopiero się sprowadzą, mogą liczyć na ulgi podatkowe. Rząd Portugalii otwiera się na imigrantów. Rozmawiamy z Polakami, którzy już wybrali. - Portugalia to Lizbona, reszta to widoki - wyznają.


KPF/IRG SGH: Barometr Rynku Consumer Finance wzrósł do 63 pkt - najwyżej od 2007. Wartość Barometru Consumer Finance wzrosła do 63,2 pkt w III kw. tego roku z 50 pkt kwartał wcześniej, wynika z ankiety badawczej Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) i Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH). Tym samym wskaźnik ten znalazł się na najwyższym poziomie od 2007 r.


Koniec rządowych lotów z rodziną. Jest projekt ustawy. Koniec z zabieraniem członków rodziny na pokład samolotów dla VIP-ów. W lotach nie będą mogli uczestniczyć członkowie rodzin najważniejszych osób w państwie, chyba że są członkami oficjalnej delegacji - wynika z projektu ustawy zaprezentowanego przez Michała Dworczyka.


Przegląd informacji ze spółek. T-Bull miał 4,5 mln pobrań gier w lipcu 2019 r. Wyniki utrzymująÂ podobny poziom jak w czerwcu i przekładają się na łącznąÂ skumulowanąÂ liczbę pobrań w wysokości 421,5 mln, podała spółka.


Kasy w smartfonach. Jest projekt rozporządzenia. - Ministerstwo finansów opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach - informuje resort.


Grenlandia. Duńscy politycy z niedowierzaniem o pomyśle kupna wyspy przez USA. Światowe media żyją tematem rzekomego pomysłu kupna Grenlandii przez USA. Taką opcję miał sondować prezydent Donald Trump. Duńscy politycy nie ukrywają zaskoczenia i oburzenia tym pomysłem. To musi być żart na prima aprilis - napisał na Twitterze były premier Danii Lars Løkke Rasmussen.


PKB Polski nie niższe niż prognozuje KE. Jesteśmy atrakcyjni dla inwestorów zagranicznych. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, ocenia, że prognozy Komisji Europejskiej dla naszego kraju są zachowawcze. Wierzy, że w tym roku wzrost gospodarczy może być wyższy od 4,4 proc.


Indeks WIG20 spadł o 0,69% na zamknięciu w piątek. Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,69% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 064,12 pkt w piątek, 16 sierpnia.


Die Welt: Polska odczuwa skutki konfrontacji USA z Chinami. Polska odczuwa skutki konfrontacji między USA a Chinami, które poprzez inwestycje chcą zyskać polityczne wpływy w Europie Środkowej i Wschodniej - pisze dziennik Die Welt.


T-Bull zanotował 4,5 mln pobrań gier w lipcu. Warszawa, 16.08.2019 (ISBnews) - T-Bull miał 4,5 mln pobrań gier w lipcu 2019 r. Wyniki utrzymująÂ podobny poziom jak w czerwcu i przekładają się na łącznąÂ skumulowanąÂ liczbę pobrań w wysokości 421,5 mln, podała spółka.


Tygodniowy przegląd informacji ISBtech z sektora TMT. Warszawa, 16.08.2019 (ISBnews/ISBtech) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 12-16 sierpnia br.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek. Warszawa, 16.08.2019 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


Rząd publikuje wykaz lotów Donalda Tuska. 573 pozycje, ale lotów jest więcej. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów publikuje na swojej stronie wykaz wszystkich rządowych lotów, jakie odbył w czasie swojej 7-letniej kadencji Donald Tusk. Wcześniej opublikowano też listę lotów premiera Morawieckiego i premier Beaty Szydło. Wychodzi na to, że premier Morawiecki lata częściej.


Drenaż mózgów. Polacy w czołówce. W Niemczech coraz więcej wykwalifikowanych absolwentów uczelni wyższych pochodzi z zagranicy. Najwięcej z Polski.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |