newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-01-22
USD3,7727-0,06%
EUR4,2862-0,15%
CHF3,7839-0,01%
GBP4,8718+0,54%

Ubezpieczenia


Kolejna państwowa spółka z historycznym wynikiem. Link4 przekroczył miliard złotych. Link4, ubezpieczyciel kontrolowany przez państwowego giganta PZU, w 2017 r. zebrał ponad miliard złotych składek.


Kotecka: Link4 pomaga rodzinom wielodzietnym. Duże rabaty na ubezpieczenia. Już ponad 30 tysięcy polis ze zniżkami od LINK4 powędrowało do rodzin wielodzietnych posiadającym Kartę Dużej Rodziny. Niektóre rabaty sięgają aż 50 procent. To wielki sukces. Cieszymy się, że rodziny tak licznie nam zaufały i skorzystały z przygotowanych przez nas propozycji. mówi Patrycja Kotecka, dyrektor marketingu w LINK4.


Ubezpieczenie tańsze nawet o 30 procent. Włącz tylko nawigację. Ceny paliw rosną, ceny polis podobnie. Szukamy więc rozwiązań, dzięki którym utrzymanie samochodu będzie tańsze. Jedną z takich możliwości jest obniżenie ceny polisy. Wystarczy bezpiecznie jeździć.


Link4 dostał 300 tys. zł kary. Powód? Ubezpieczyciel naliczał za. niskie składki. Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA karę pieniężną w wysokości 300 tysięcy złotych, w związku z niewłaściwym wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.


Coraz więcej Ukraińców płaci ZUS. Ale do kraju wysyłają też rekordowe kwoty. Tylko do końca maja wydanych zostało 152 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemcom.


Odszkodowanie po wypadku nieubezpieczonym ciągnikiem. Pieniądze zostają u poszkodowanego. Nastoletni rolnik miał poważny wypadek nieubezpieczonym ciągnikiem. Wyrokiem Sądu Najwyższego odszkodowanie mu się należało. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie odzyska pieniędzy.


Długi Polaków. Jesteśmy winni ubezpieczycielom 200 mln zł. Polacy są winni ubezpieczycielom fortunę. Największe długi należą do mieszkańców Mazowsza, Śląska i Wielkopolski, ale rekordzista to mieszkaniec Szczecina, który nie zapłacił prawie 217 tys. zł.


PZU zarobił w tym roku już 3 mld zł. Niemal podwoił zyski. Kwota przypadająca na akcjonariuszy to ponad 2 mld zł, co z zadowoleniem przyjęła warszawska giełda. Akcje PZU od rana są na plusie.


PZU przebił oczekiwania rynku. Mocny wzrost wpływów z OC od firmowych aut. PZU to zbyt duża instytucja, żeby zaskakiwać błyskawicznymi wzrostami składki. To jednak się udało w przypadku ubezpieczeń firmowych flot samochodów. Gorzej z ubezpieczeniami na życie.


PZU przebił prognozy. Rekord składek w drugim kwartale. Zysk o połowę wyższy niż rok temu i wyższy od oczekiwań rynku. PZU drugi kwartał może zaliczyć do bardzo udanych. Między innymi dzięki dobrym inwestycjom i rekordowym składkom.


mBank pozbywa się działalności ubezpieczeniowej. Dostanie pół miliarda złotych. W poniedziałek mBank podpisał z duńskim inwestorem umowę sprzedaży firmy zależnej pośredniczącej w sprzedaży ubezpieczeń grupowych. Ma za to otrzymać ponad pół miliarda złotych, tyle że większość tej kwoty będzie wpływać do banku przez 15 lat. To kolejny etap rezygnowania przez bank z działalności ubezpieczeniowej.


Przymusowe notowania giełdowe zagranicznych ubezpieczycieli. Prezes GPW przedstawia plany. Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uważa, że międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe z działalnością w Polsce, podobnie jak to jest w przypadku banków, powinny być ustawowo zobligowane do notowania akcji na GPW. Giełda ma skorzystać z zakwalifikowania Polski do grupy krajów rozwiniętych i wprowadzi obrót towarami rolnymi.


Rower zamiast auta zastępczego. Ubezpieczeni kierowcy dostaną wybór. Czy jednak kierowcy przystaną na propozycję zmienienia czterech kółek na dwa?


Szybki dostęp do specjalistów dla poszkodowanych w wypadkach. Nowa propozycja LINK4. Od 14 marca, kierowcy posiadający polisę komunikacyjną NNW w LINK4 mogą rozszerzyć zakres ochrony o pakiet medyczny Wracaj do zdrowia. Dodatkowe ubezpieczenie to wsparcie klientów w leczeniu po wypadku drogowym.


Analitycy S&P czekają na strategię Pekao. Co dalej z ratingiem PZU?. Agencja S&P wskazuje, że tegoroczna transakcja zakupu akcji banku stawia przed największym polskim ubezpieczycielem zupełnie inne ryzyka.


Banki PZU zaatakują pozycję PKO BP. 300 mld zł aktywów za trzy lata. Prezes PZU wstrzymuje się z deklaracjami odnośnie łączenia Pekao z Aliorem. Jednocześnie chce, żeby jego banki przyśpieszyły rozwój. Za trzy lata mają mieć tyle aktywów, ile obecnie ma PKO BP.


Trupy w szafie ZUS. Zakład przejrzał umowy IT, oszczędności zbliżają się do miliarda złotych. ZUS wziął się na poważnie za cięcie kosztów. Na kontraktach z dostawcami systemów i usług w ciągu czterech lat planuje zaoszczędzić 800 mln zł. Przy okazji przeglądu starych umów wypadło nieco trupów z szafy. Krótkie i bezsensowne negocjacje, umowy na niepotrzebne usługi i koszty o wiele wyższe od rynkowych. - Celem nie jest najniższa cena, ale najwyższa jakość - mówi money.pl Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT.


Nawet 30 tys. zł mniej za nowe auto. Kierowcy zyskują dzięki nietypowym przepisom. Polisa OC przypisana do kierowcy? Tego chcą posłowie PiS.


Wielkie przejęcie. Akcje największego gracza na rynku dystrybucji polis w nowych rękach. 38 procent akcji spółki Unilink trafi do największego funduszu private equity, Enterprise Investors.


Wyłudzenia z OC rosną i będą rosły. Drogi stają się terenem łowieckim. Na drodze jest wielu łowców, którzy czekają na swoje ofiary na rondach i trudniejszych skrzyżowaniach.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |