newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-06-17
USD3,7989+0,69%
EUR4,2599+0,11%
CHF3,8013+0,28%
GBP4,7821+0,10%

Ubezpieczenia


Spółka zależna Soho sfinalizowała sprzedaż działki za 13,6 mln zł netto. Mińska-Development - spółka zależna Soho Development - sfinalizowała sprzedaż prawa wieczystego użytkowania działki nr ew. 23 zlokalizowanej przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie za 13,6 mln zł netto, podało Soho.


Kalendarium ISBnews. WTOREK, 18 czerwca


Donald Tusk przed komisją ds. VAT. Polska nie była przypadkiem szczególnym. Teza niezgodna z faktami. Przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. VAT było pełne emocji. Były premier szybko przejął inicjatywę i skutecznie odpierał argumenty członków.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek, 18 czerwca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


Altus TFI: Rockbridge TFI sprzedało 5,85% akcji FO Dębica za 79,19 mln zł. Fundusze zarządzane przez Rockbridge Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych - spółkę zależną Altus TFI - zawarły umowę sprzedaży łącznie 808 064 akcji (5,854% kapitału i tyleż głosów na WZ) Firmy Oponiarskiej Dębica, podało Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.


Przegląd informacji ze spółek. Jacek Janiuk zrezygnował z członkostwa w zarządzie Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych na własną prośbę, podał Skarbiec Holding. Nadzór nad obszarami, które dotychczas znajdowały się w gestii Janiuka - tj. rozwój sprzedaży bankowej, niebankowej oraz produktów emerytalnych - obejmie prezes Skarbiec TFI i Skarbiec Holding Anna Milewska.


Ostateczny raport komisji ds. VAT do końca wakacji. Zeznawać będzie jeszcze były szef kancelarii premiera. Przewodniczący sejmowej komisji ds. VAT Marcin Horała powiedział na antenie Polsat News, że raport z prac zostanie przedstawiony publicznie do końca sierpnia. W poniedziałek przesłuchiwany był były premier i szef Rady Europejskiej Donald Tusk.


Akcjonariusze Primetech zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2018 r.. Akcjonariusze Primetech zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto za 2018 r., wynoszącego 11,58 mln zł, na pokrycie strat z lat ubiegłych, podała spółka.


Bruksela sypnie kasą na pszczelarzy. To ważna cześć unijnego sektora rolno-spożywczego. Pszczelarstwo ma same zalety. Z jednej strony tworzy miejsca pracy, a z drugiej ma znaczenie dla zrównoważonego rolnictwa. Dlatego osoby pracujące w tej branży dostaną od Komisji Europejskiej 120 mln euro przez trzy lata.


CI Games pozyskał ponad 9,7 mln zł z publicznej oferty akcji. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - CI Games zakończył ofertę publiczną i przydzielił 10,8 mln nowych akcji. Cena emisyjna została ustalona na 0,9 zł, co oznacza, że spółka pozyskała łącznie ponad 9,7 mln zł, podała spółka. Środki przeznaczy na powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły.


Przemyskie eldorado. PGNiG musi szybko odnowić koncesję. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie odpuszcza Przemyślowi. 27 czerwca wygasa koncesja na wydobycie gazu w tym złożu, ale spółka liczy na to, że uda się ją szybko odnowić. Eksperci szacują, że może tam być nawet 20 mld m sześc. gazu.


J. Janiuk odszedł z zarządu Skarbiec TFI, jego obszary przejmuje A. Milewska. Jacek Janiuk zrezygnował z członkostwa w zarządzie Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych na własną prośbę, podał Skarbiec Holding. Nadzór nad obszarami, które dotychczas znajdowały się w gestii Janiuka - tj. rozwój sprzedaży bankowej, niebankowej oraz produktów emerytalnych - obejmie prezes Skarbiec TFI i Skarbiec Holding Anna Milewska.


Zmiany w ZM Henryk Kania. Prezes i wiceprezes odwołani. Henryk Kania, dotychczasowy szef rady nadzorczej zakładów, został powołany na p. o. prezesa spółki. Tak będzie przez trzy miesiące. Dotychczasowi prezes i wiceprezes ustępują ze stanowisk.


Indeks WIG20 spadł o 0,43% na zamknięciu w poniedziałek. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 spadłÂ o 0,43% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 276,6 pkt w poniedziałek, 17 czerwca.


Bezlitosna prognoza pogody dla Polski. Drogi będą pękać przez upały. Pękające drogi, lejący się asfalt, strzelające torowiska - to skutki długotrwałych upałów. - Polska nie jest przygotowana na drastyczną zmianę klimatu - ostrzega prof. Andrzej Kraszewski, były minister środowiska. Podkreśla jednak, że nie można rozmawiać o drogach, gdy. Polacy nie mają zielonego pojęcia, jaką piją wodę.


Ferrum: Wartość rynkowa linii Bender wynosi 74,6 mln zł wg rzeczoznawcy. Oszacowana przez rzeczoznawcę majątkowego wartość rynkowa linii do produkcji rur spiralnie spawanych (linia Bender) stanowiącej aktywo Rockford wynosi 74,6 mln zł, podało Ferrum. Wartość środka trwałego na dzień rozpoczęcia użytkowania oszacowano u Ferrum na kwotę 25,4 mln zł. Nowa linia działa w Ferrum od połowy 2018 roku.


Akcjonariusze Famuru zdecydowali o wypłacie 0,53 zł dywidendy na akcję. Akcjonariusze Famuru zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 304,62 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 0,53 zł na akcję (z wyłączeniem akcji własnych), podała spółka.


Komisja ds. VAT. Do punktowania Horały dołączył Rostowski. Podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. VAT Donald Tusk wytknął Marcinowi Horale błędy. Do raportu o luce VAT, na który powołał się przewodniczący komisji, odniósł się również Jacek Rostowski. Czy nie umie liczyć, czy nie umie mówić prawdy? - pytał były minister finansów.


Przywrócenie kary śmierci. Prawnicy: Musielibyśmy wyjść z Unii Europejskiej. - Przywrócić karę śmierci! - grzmią internauci pod wiadomościami o morderstwie 10-letniej Kristiny. Nastroje społeczne podłapują politycy. Ale przywrócenie kary śmierci jest od strony prawnej praktycznie niemożliwe.


Komisja ds VAT. Tusk odpowiada na pytania dotyczące Kaczyńskiego i Morawieckiego. - Pan Morawiecki nie był najbardziej aktywną i kreatywną osobą w Radzie Gospodarczej - odpowiadał były premier na pytania o współpracę Donalda Tuska z Mateuszem Morawieckim. Odniósł się również do kwestii wiedzy Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej kierunku zmian w VAT oraz podpisów posłów PiS, którzy poparli krytykowaną nowelizacją znoszącą tzw. sankcję 30 proc.: Mariusza Błaszczaka, Jacka Kurskiego oraz Beatę Szydło.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |