newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-03-20
USD3,7767-0,15%
EUR4,2864-0,18%
CHF3,7781-0,12%
GBP4,9955-0,47%

Raporty Money.pl


Strajk nauczycieli. Przedstawiciele Rady Dzieci i Młodzieży protestują: nie w czasie egzaminów. Nie zgadzamy się na strajk w czasie egzaminów, (.) nie zgadzamy się na to, żeby promocja uczniów była orężem w walce o wyższe płace nauczycieli - napisali przedstawiciele Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej i Koalicji Młodzieżowych Rad na rzecz Praw Ucznia w liście otwartym do MEN.


Zakaz handlu w niedzielę. Tysiąc inspektorów PIP nakryło tysiąc sklepów. Ponad tysiąc inspektorów PIP zostało w 2018 r. wysłanych do skontrolowania, czy sklepy przestrzegają zakazu handlu w niedzielę. Nieprawidłowości wykryto w co dwudziestym. Tymczasem PIP z kretesem przegrywa w sądach z Żabkami.


Przegląd informacji ze spółek. Zarząd Atalu zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 181,96 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy i 0,37 mln zł na kapitał zapasowy, podała spółka. Oznacza to, że do akcjonariuszy trafi 4,7 zł dywidendy na akcję.


Wyłudzenia VAT. 30 osób zatrzymanych, 3 z zarzutami zbrodni VAT-owskiej. 30 osób podejrzanych o udział w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych i wyłudzenia podatku VAT zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Trzy z nich usłyszały zarzuty tzw. zbrodni VAT-owskiej - grozić może im do 25 lat więzienia.


Chrzanowski, Wojciechowska i Sukiennik na liście odznaczonych Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród odznaczonych są m.in. były szef KNF, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, oraz zarabiająca prawie 50 tys. złotych miesięcznie dyrektor departamentu w Narodowym Banku Polskim.


Atal miał 200,71 mln zł zysku netto, 259,6 mln zł zysku EBIT w 2018 r.. Atal odnotował 200,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 171,19 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


Związki zawodowe w MON rozważają protesty. 300 złotych podwyżki to za mało. Minister Obrony Narodowej zadecydował we wtorek o podwyżkach dla pracowników cywilnych resortu. Podwyżki wyniosą po 300 złotych. Zdaniem związkowców to za mało.


Walka ze smogiem. Nawet 8 mld euro z Unii, ale najpierw Czyste powietrze do zmiany. Nawet 8 mld euro może dostać Polska na walkę ze smogiem w nowej unijnej perspektywie - dowiedziała się Gazeta Wyborcza. Bruksela w zamian oczekuje gruntownej poprawy programu Czyste powietrze, który nie spełnia oczekiwań i jest nieefektywny.


Wiatraki na morzu dadzą zarobić polskim firmom. Marzenia o atomie wesprą zagraniczne. Wiatraki na morzu mają nas wyprowadzić na energetyczną niepodległość. Choć są 3-krotnie droższe od lądowych, to produkują więcej energii i dadzą tysiące miejsc pracy w polskich firmach. Elektrownia atomowa - tylko wyprowadzi z Polski pieniądze.


Spółki państwowe. Polska Grupa Zbrojeniowa oczekuje 2 mld zł dofinansowania. Prezes PGZ Witold Słowik uważa, że państwowa spółka zbrojeniowa wymaga 2 mld zł dofinansowania, by osiągnąć konkurencyjność. We wtorek przedstawił plany jej rozwoju.


Przegląd prasy. Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na środę. Warszawa, 19.03.2019 - (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na środę, 20 marca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


Brexit. Theresa May nie będzie wnioskowała o znaczne opóźnienie. Theresa May nie będzie prosiła Unię Europejską o znaczne opóźnienie brexitu, gdy będzie składać w tej sprawie formalny wniosek - dowiedziała się BBC. Wcześniej mówiło się nawet o dwuletnim przesunięciu. Na razie obowiązuje data 29 marca.


Atal rekomenduje 4,7 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.. Zarząd Atalu zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 181,96 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy i 0,37 mln zł na kapitał zapasowy, podała spółka. Oznacza to, że do akcjonariuszy trafi 4,7 zł dywidendy na akcję.


Miało być taniej, miało być prościej. Rewolucja podatkowa nagle zatrzymana. Rewolucja podatkowa zatrzymana. Ministerstwo Finansów planowało uporządkować stawki VAT na wiele produktów. Projekt ugrzązł w Sejmie, a jego zablokowanie oklaskiwali nawet posłowie PiS. W resorcie finansów powodów do radości nie ma. Zamiast tego jest obawa, że pomysł wylądował w koszu - wynika z informacji money.pl.


Kalendarium ISBnews. ŚRODA, 20 marca


Pozbud T&R ma list intencyjny ws. sprzedaży akcji Ever Home za min. 4,3 mln zł. Pozbud T&R podpisał list intencyjny z podmiotem zainteresowanym nabyciem całego pakietu posiadanych przez Pozbud akcji spółki Ever Home, podała spółka. Zgodnie z treścią listu intencyjnego, potencjalny nabywca przeprowadzi m.in. badanie due diligence Ever Home, w następstwie którego podjęte zostaną decyzje co do zawarcia ostatecznej transakcji sprzedaży akcji na kwotę nie niższą niż 4 300 000 zł.


Unimot utworzył odpis w spółce zależnej, wynik za 2018 r. niższy o 3,72 mln zł. Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Zarząd Unimotu zdecydował o utworzeniu odpisu na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych w spółce zależnej Blue Cold Sp. z o.o. wysokości 3 151 706,45 zł. Dodatkowo, zarząd zdecydował o odpisie na udziałach spółki Blue Cold wysokości 3 532 831 zł, podano w komunikacie. Skonsolidowany wynik Unimotu za 2018 rok będzie tym samym niższy o 3,72 mln zł. 


May napisze do Tuska w sprawie opóźnienia brexitu. Negocjator UE wątpi w jego sens. Premier brytyjskiego rządu ma napisać list do szefa Rady Europejskiej w sprawie przesunięcia brexitu. Według BBC Londyn chce dać sobie na to nawet kolejne 2 lata. Tymczasem główny negocjator UE ws. brexitu wątpi, by dzięki temu nastąpi jakikolwiek postęp w procesie rozwodowym.


Prezydent Andrzej Duda o podwyżkach dla nauczycieli: Ten postulat ma charakter bardzo mocno polityczny. - Oczekiwania nauczycieli co do wzrostu wynagrodzeń są oczekiwaniami uzasadnionymi - powiedział Andrzej Duda i zadeklarował, że podejmie w tej sprawie rozmowy z premierem. Zastrzegł jednak, że postulat podwyżek o 1 tys. zł uważa za populistyczny.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |