newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-01-22
USD3,7727-0,06%
EUR4,2862-0,15%
CHF3,7839-0,01%
GBP4,8718+0,54%

Raporty Money.pl


Kredyty frankowe, w jakiej sytuacji politycznej są obecnie frankowicze?. Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli korzystny jeszcze kilka lat temu kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, dziś są w niepewnej sytuacji polityczno-finansowej. Jak obecnie wygląda kwestia frankowiczów?


Program Rodzina 500+. Jakie kwoty wypłacono w wybranych miastach?. W ponad 760-tysięcznym Krakowie świadczenie 500+ otrzymuje 59320 dzieci, a w siedemnastokrotnie mniejszym podwarszawskim Piasecznie 9548 dzieci - wynika z danych zebranych przez Asseco Data Systems.


Media straszą zawieruchą na rynkach, a złoto odzyskuje blask. Ceny kruszcu idą w górę. W mediach jeszcze nigdy słowo niepewność nie pojawiało się tak często jak teraz.


16,8 mln aktywnych użytkowników e-bankowości. Najnowszy raport ZBP. Liczba klientów indywidualnych posiadających dostęp do bankowości internetowej wzrosła do 36,5 milionów, a liczba aktywnych klientów wynosi już 16,79 milionów. Takie dane przynosi raport NetB@nk Związku Banków Polskich.


Prof. Gajewski w WP money.pl: luka podatkowa CIT może zachwiać stabilnością państwa. Uszczelnienie sytemu podatkowego na gruncie CIT stało się poważnym wyzwaniem dla państwa.


Najgorszy styczeń dla banków od ośmiu lat. Spektakularny wzrost kosztów zarządzania. Zysk netto sektora bankowego w styczniu wyniósł zaledwie 817 mln zł. Tak źle nie było w pierwszym miesiącu roku od ośmiu lat. Główną winę ponosi wzrost kosztów zarządu. By z góry ostudzić emocje uprzedzimy jednak, że nie chodzi tylko o pensje czy odprawy dla prezesów.


Zobacz, która karta kredytowa jest najtańsza i daje najwięcej bonusów. Która karta kredytowa jest najtańsza i daje najwięcej bonusów? Sprawdziliśmy to!


Rządowa promocja na pieczywo, ciastka i owoce. Minister podwyższa jednak ceny na artykuły luksusowe. - Ujednolicamy podatki. Jedna kategoria to jedna stawka podatkowa - mówi Teresa Czerwińska. Minister finansów przyznaje, że głównym celem było uproszczenie stawek VAT, ale rzeczywiście przy okazji wiąże się to z obniżeniem podatku.


Świat tonie w długach. Polski dług to tylko ułamek puli sięgającej 260 bilionów złotych. Fatalnie wyglądają statystyki m.in. USA i Japonii. Nie ma jednak co świętować. Tylko w tydzień nasze zobowiązania wzrosły o kolejny ponad miliard.


Los Opla już przesądzony. W poniedziałek oficjalna informacja o sprzedaży. Międzynarodowy koncern samochodowy General Motors najprawdopodobniej już w poniedziałek ogłosi oficjalną decyzję o sprzedaży Opla. Chętni do przejęcia marki są Francuzi z PSA - właściciela marek Peugeot i Citroen. Przejęciu uważnie przyglądają się pracownicy polskich fabryk Opla i Mateusz Morawiecki, wicepremier.


Straty branży odzieżowej sięgają 200 mln zł. LPP i CCC z najgorszymi wynikami w historii. Początek roku to tradycyjnie słaby okres dla branży handlowej, ale tym razem wyniki finansowe największych polskich sieci były wyjątkowo złe. Nie widać pozytywnych efektów programu 500+.


Polscy miliarderzy obłowili się w styczniu. Akcje ich spółek poszybowały w górę. Indeks giełdowy mWIG40 zanotował najlepszy miesiąc od ponad 3 lat.


Żniwa na giełdzie. Ceny akcji w rok wzrosły o setki procent. Co dziesiąta spółka giełdowa podwoiła wartość akcji w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Mowa m.in. o JSW i producencie Wiedźmina.


Kto zaufał WP money rok temu, zarobił ponad 12 proc.. Wśród 59 akcyjnych funduszy inwestycyjnych (uniwersalnych) notowanych w bazie WP money tylko 8 osiągnęło lepszy rezultat.


Wódka i piwo w kioskach. Na powszechnej dostępności alkoholu gospodarka więcej traci niż zyskuje. Spółka Kolporter bierze się za sprzedaż alkoholu. Firma wprowadza do swoich kiosków 40 rodzajów wódek i 13 rodzajów piwa. Tymczasem według światowej organizacji zdrowia duża liczba punktów sprzedaży alkoholu jest bezpośrednio związana z problemem alkoholowym w danym kraju.


W ZUS Polacy emerytur nie widzą. Wolą emeryturę obywatelską. Aż 70 proc. osób nie zna rządowych planów reformy emerytalnej nawet ze słyszenia.


Polska w gronie pięciu najlepszych państw do inwestowania. Po raz kolejny US News & World Report opracował ranking najlepszych krajów świata. O ocenę 65 kryteriów takich jak jakość życia, międzynarodowa pozycja kraju, przychylności dla biznesu i inwestycji czy warunków rozwoju kariery zapytano tysiące reprezentatywnych osób z 36 krajów ze wszystkich kontynentów. Wyniki badania są zaskakujące. Polska, która po raz pierwszy pojawiła się w rankingu, w ogólnej ocenie może nie jest najlepszym miejscem do życia, jednak zyskała niespodzianie dobre noty w biznesowych kategoriach, którym postanowiliśmy się przyjrzeć. Zobacz, jak nas widzą na świecie.


2016 rok był trudny dla GPW. Liczba debiutów spadła o 15 proc.. Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2016 roku odnotowano 28 ofert pierwotnych, tzw. IPO (Initial Public Offering), to spadek o ponad 15 proc. względem 2015 r.


Wyniki spółek z WIG20. Państwowe podwoiły zyski. Prywatne na minusie. Najgorzej od lat wypadają banki. Straty notują reprezentanci branży handlowej.


Rekomendacje nakręcają hossę na GPW. Oto najlepsze spółki typowane przez analityków. Ceny akcji rosną najmocniej od blisko 2 lat. Zyski wciąż mogą sięgać nawet 50 procent.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |