newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-03-20
USD3,7767-0,15%
EUR4,2864-0,18%
CHF3,7781-0,12%
GBP4,9955-0,47%

Poradniki Money.pl


Prezes GPW: Status Polski jako rynku rozwiniętego działa na inwestorów. Pieczątka rynku rozwiniętego dla warszawskiej giełdy od FTSE Russell działa na inwestorów, ocenił prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) Marek Dietl. 


Prokuratura wszczęła dwa śledztwa wobec JWC. Ogromne problemy dewelopera. J.W. Construction ma ogromny problem. Prokuratura prowadzi dwa odrębne śledztwa. Jedno dotyczy skopiowania wyroku sądu. Teraz dochodzi drugie, dotyczące nadużycia zaufania lub niedopełnienia obowiązku.


Prezes PFR: Byłoby dobrze, aby sytuację OFE wyjaśnić przed startem PPK. Londyn, 18.03.2019 (ISBnews) - Byłoby dobrze dla rynku, jeśli sytuacja otwartych funduszy emerytalnych (OFE) zostałaby wyjaśniona przed uruchomieniem pracowniczych planów kapitałowych (PPK), ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.


Strajk nauczycieli. Tym z Gdyni grożą odebraniem pensji. W szkołach w Gdyni rozwieszono informacje do nauczycieli. Grozi się im, że jeśli przystąpią do strajku, to ich pensja zostanie obniżona. Za każdy tydzień strajku nawet o 780 zł na rękę.


Michał Lisiecki pozostanie w areszcie mimo kaucji. To bezprawne. Michał Lisiecki, wydawca m.in. Wprost i Do Rzeczy nadal pozostaje w areszcie, choć jego żona wpłaciła już pół mln złotych kaucji. Ewentualne opuszczenie aresztu będzie możliwe dopiero po rozpatrzeniu zażalenia prokuratury.


Indeks WIG20 spadł o 0,02% na zamknięciu w poniedziałek. Indeks giełdowy WIG20 spadłÂ o 0,02% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 345,84 pkt w poniedziałek, 19 marca.


Skandal i patologia. Triki fiskusa pod lupą Rzecznika MŚP. Przedsiębiorcy skarżą się Rzecznikowi MŚP na triki stosowane przez skarbówkę. Chodzi o wielokrotnie opisywane przez money.pl wszczynanie postępowań karnoskarbowych tuż przed upływem terminu przedawnienia. Choć resort finansów jest przeciwny tej praktyce, to teren nic sobie z tego nie robi.


Pijana Polska. Lubimy się dobić, wstydzimy się upodlenia. W najbliższej okolicy prędzej trafimy do sklepu z alkoholem niż na siłownię. Jeden punkt sprzedaży przypada średnio na 275 mieszkańców. W Norwegii na 18 tys. osób. Według WHO, Polska stacza się na dno. Nie sączymy trunków, nie wznosimy toastów, tylko pijemy na umór.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek. Warszawa, 18.03.2019 (SBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na wtorek, 19 marca, przygotowane przez analityków Macronext.


Brexit. Nie będzie trzeciego głosowania nad umową. Theresa May nie może po raz trzeci poddać pod głosowanie umowy z Brukselą, nad którą Izba Gmin głosowała już dwukrotnie - zdecydował w poniedziałek John Bercow, spiker Izby.


Arctic Paper zarekomendował niewypłacenie dywidendy z zysku za 2018 rok. Zarząd Arctic Paper podjął decyzję w sprawie przedłożenia rekomendacji niewypłacenia dywidendy z zysku za 2018 rok, podała spółka.


LC Corp kupił nieruchomość w Warszawie pod ok. 29 lokali mieszkalnych. LC Corp zawarł w formie aktu notarialnego umowę sprzedaży, na podstawie której nabyła od podmiotu niepowiązanego prawo własności nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Rokokowej, o powierzchni 0,8564 ha za cenę netto 6,8 mln zł (tj. 8,37 mln zł brutto) pod ok. 29 mieszkań, podała spółka.


PKO BP jest zainteresowany oddziałem w Londynie, ale na paszporcie europejskim. Londyn, 18.03.2019 (ISBnews) - PKO Bank Polski jest zainteresowany stworzeniem w Londynie, docelowo rentownego oddziału, a nie dużego banku, który nie ma sensu ekonomicznego, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło.


Przegląd informacji ze spółek. Zarząd Arctic Paper podjął decyzję w sprawie przedłożenia rekomendacji niewypłacenia dywidendy z zysku za 2018 rok, podała spółka.


Arctic Paper miało 60,5 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018r.. Arctic Paper odnotowało 60,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r. wobec 70,75 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


W Londynie o polskiej gospodarce. Problemy Europy nie zagrożą naszemu PKB. Światowe spowolnienie gospodarcze Polsce niestraszne - taki wniosek można wysnuć ze słów prezesa PKO Banku Polskiego Zbigniewa Jagiełły, które padły w trakcie siódmej konferencji CEE Capital Markets organizowanej przez PKO Bank Polski w Londynie. Pomocna w walce o wzrost PKB może okazać się nowa piątka PiS.


Kalendarium ISBnews. WTOREK, 19 marca


Prawie 50 tys. lokali stoi pustych. Kolejki po mieszkania komunalne się nie zmniejszają. Niemal co trzecia rodzina czekająca na przydział mieszkania dostałaby je, gdyby samorządy remontowały pustostany - pisze poniedziałkowa Gazeta Wyborcza.


Deutsche Bank i Commerzbank przystąpiły do rozmów ws. fuzji. Pozytywna reakcja giełdy. Deutsche Bank i Commerzbank w poniedziałek przystąpiły do oficjalnych rozmów ws. połączenia sił. Giełda zareagowała pozytywnie na tę wiadomość.


Nord Stream 2. USA nie wykluczają sankcji. Waszyngton nie wyklucza sankcji wobec firm angażujących się w budowę gazociągu Nord Stream 2. To zawsze opcja - twierdzi amerykański dyplomata.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |