newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-01-22
USD3,7727-0,06%
EUR4,2862-0,15%
CHF3,7839-0,01%
GBP4,8718+0,54%

Poradniki Money.pl


Ile kosztują nas ogłoszenia w serwisach ogłoszeniowych? Porównujemy TOP 3 serwisy ogłoszeniowe. Ile w praktyce zapłacimy za wystawienie swojej oferty w serwisie ogłoszeniowym? Porównujemy 3 popularne serwisy ogłoszeniowe: olx.pl, sprzedajemy.pl i gratka.pl.


Prezent od pracodawcy. Skarbówka nie chce PIT. O interpretację przepisów wystąpiła firma, zajmująca się produkcją i obrotem środkami smarnymi. W tym roku obchodzi swoje 20-letnie i z tej okazji chce sprezentować pracownikom walizki z wygrawerowanym logo.


Nadpłata PIT. Nie każda trafi do Twojej kieszeni. Nadpłata PIT wynika z wpłacenia zbyt wysokich lub nienależnych fiskusowi zaliczek na poczet podatku dochodowego. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy podatnik zwrotu nie otrzyma.


Nowy obowiązek podatkowy dla pracujących za granicą. PIT trzeba będzie rozliczyć w Polsce. Już od stycznia 2019 r. Polacy, którzy wprawdzie zarabiają wyłącznie za granicą, ale mają w Polsce rodzinę, będą musieli rozliczać się także z naszym fiskusem. To oznacza dodatkowe obowiązki, ale wysokość płaconego podatku nie pójdzie w górę. To kolejny rozdział w walce z unikaniem podwójnego opodatkowania.


Kalendarz podatnika 2019. Do kiedy rozliczyć PIT?. Chcesz wypełnić zeznanie roczne, ale nie wiesz, do kiedy złożyć deklarację i jaki druk wybrać? Zapoznaj się z datami składania najpopularniejszych formularzy PIT.


PIT 2018: Co zrobić, jak nie zdążyliśmy?. Spóźnione złożenie deklaracji PIT może przynieść podatnikowi przykre konsekwencji w postaci utraty przywilejów, a czasem nawet kar pieniężnych. Aby ich uniknąć, należy wystosować tzw. czynny żal.


Zerowy zwrot podatku z PIT. Czy może się tak zdarzyć?. Zerowy zwrot podatku to sytuacja rzadka, ale możliwa. Dzieje się tak przede wszystkim, gdy kwota należności podatnika wobec urzędu skarbowego niwelowana jest przez przysługujące mu ulgi i odliczenia.


Ile kosztują nas ogłoszenia w serwisach ogłoszeniowych? Porównujemy TOP 3 serwisy ogłoszeniowe. Ile w praktyce zapłacimy za wystawienie swojej oferty w serwisie ogłoszeniowym? Porównujemy 3 popularne serwisy ogłoszeniowe: olx.pl, sprzedajemy.pl i gratka.pl.


Najwyższe emerytury i renty w Polsce. Rekordziści pobierają ponad 20 tys. zł. Bajecznie wysoka emerytura lub renta - to marzenie każdego seniora w Polsce. Choć większość seniorów musi sobie radzić co miesiąc za niewielkie pieniądze, to mamy w kraju garść wyjątków. Rekordziści co miesiąc od Zakładu otrzymują po blisko 20 tys. zł. Tajemnica wysokiego świadczenia? To matematyka.


Posadzki żywiczne - europejski standard w polskim przemyśle. Posadzki żywiczne, które dzięki swoim właściwościom, są trwałym i wbrew pozorom uniwersalnym rozwiązaniem. Co trzeba wiedzieć o posadzkach żywicznych?


Kiedy rata staje się problemem. Kredyt konsolidacyjny w kilku krokach. Już co 9. Polak nie jest w stanie na bieżąco spłacać zobowiązań finansowych. Zalegamy ze wszystkim: rachunkami za media, alimentami, a także spłatą kredytów i pożyczek. Łączna suma zaległości finansowych przekracza już 73,4 mld zł. Podpowiadamy, jak obniżyć raty zaciągniętych kredytów.


Pożyczki gotówkowe - na co uważać, czym się różnią od kredytów gotówkowych?. Pożyczki gotówkowe są niezwykle popularnym produktem finansowym, po który chętnie sięgają osoby potrzebujące nagle dużej ilości gotówki. Firmy oferujące tego typu wsparcie finansowe często stosują zamiennie terminy pożyczka i kredyt, co niestety niektórych wprowadza w błąd.


Zostawiły korporację i rzuciły wyzwanie dyskontom. Wszystko przez. mrożony chleb. Pracownia chleba z prawdziwymi, rzemieślniczymi wypiekami na zakwasie, w całości produkowanymi na miejscu. To pomysł na biznes Matyldy Kustry i Marty Baczyńskiej-Kaczmarek, właścicielek firmy Bread Morning z warszawskich Kabat. - Nasza mała piekarnia jest alternatywą dla pieczywa odmrażanego i masowego - podkreślają wspólniczki, które postanowiły rzucić wyzwanie okolicznym dyskontom. Zobacz nowy odcinek programu Pomysł na biznes.


Jakie są koszty założenia i prowadzenia firmy transportowej? Co jest potrzebne na start?. W ostatnim czasie coraz bardziej widoczny staje się kryzys w branży spedycyjnej. Kolejne firmy transportowe w Polsce ogłaszają upadłość, bo konkurencja jest bardzo duża, a i koszty prowadzenia działalności wysokie. Co zrobić, aby firma przewozowa okazała się sukcesem?


Split payment wszystko, co musisz wiedzieć. Mechanizm split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności (MPP), wprowadza sposób płatności za usługi i towary polegający na wpłacie kwoty netto na rachunek rozliczeniowy dostawcy, a kwoty VAT na oddzielny rachunek VAT.


Skąd wziąć swój PIT z poprzedniego roku?. Formularz PIT z poprzedniego roku okaże się niezbędny, jeśli podatnik chce skorzystać z elektronicznego systemu rozliczeń. Jeżeli z jakichś przyczyn nie mamy dostępu do zeszłorocznego PIT-u, możliwe jest uzyskanie kopii w urzędzie skarbowym.


Ubezpieczenia w świecie online - wywiad z Andrzejem Adamczykiem, twórcą platform Bezpieczny.pl oraz Bezpieczni.pl. Czy to możliwe, aby tak skomplikowany produkt jak ubezpieczenie dla dziecka kupić przez internet? Tak, możesz to zrobić w ciągu 2 minut na platformie Bezpieczni.pl lub Bezpieczny.pl. Rozmawiam z ich twórcą.


Rekordowa sprzedaż obligacji skarbowych. Rząd pożycza pieniądze najniższym kosztem. Już po pierwszych ośmiu miesiącach tego roku rząd sprzedał obligacje na kwotę większą niż w całym ubiegłym roku. I to o cały miliard. Choć do zarobienia jest nawet 3 proc., Polacy wybierają papiery o połowę mniej atrakcyjne. Korzysta na tym głównie budżet państwa.


Tanie loty, czyli gdzie i jak szukamy tanich biletów lotniczych?. Koszt podróży samolotem wcale nie musi być wysoki trzeba tylko wiedzieć, gdzie, jak i kiedy szukać niedrogich biletów lotniczych. A sposobów jest wiele, dlatego przedstawiamy najważniejsze z nich.


Jak porównywać pożyczki online, na co uważać?. Zanim wypełnimy wniosek i wyciągniemy rękę po pieniądze do którejś z firm pożyczkowych, warto porównać ze sobą rożne oferty pożyczek online.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |