newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-08-16
USD3,9281+1,01%
EUR4,3543+0,18%
CHF4,0093+0,42%
GBP4,7713+1,68%

Pieniądze


Bez niego nie byłoby Biedronki. Nie żyje Elisio Alexandre Soares dos Santos. Elisio Alexandre Soares dos Santos, portugalski miliarder i twórca firmy Jeronimo Martins - właściciela Biedronki - zmarł w wieku 84 lat w Lizbonie - podaje Bloomberg.


Pół litra wódki za 32 zł? PARPA chce minimalnej ceny alkoholu. Na razie cenę minimalną alkoholu ma tylko Szkocja, a Polska powinna pójść jej śladem. - Dzięki temu skończą się promocje i rozdawnictwo alkoholu - mówi Gazecie Wyborczej Krzysztof Brzózka, niedawno odwołany szef PARPA.


Idea Bank. KNF wszczyna postępowanie administracyjne. Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku. Bank nie spełnił minimalnych wymogów kapitałowych.


Wielka Brytania. Urzędnicy do walki z ociepleniem klimatu podwoili liczbę lotów. Ponad 4500 służbowych podróży samolotami odbyli w roku budżetowym 2018-2019 brytyjscy urzędnicy zajmujący się walką ze zmianami klimatu. - Latanie jest aktywnością o wysokiej emisji dwutlenku węgla i nie powinno odbywać się bez prawdziwej potrzeby - wskazują ekolodzy.


Zarobki w Polsce. W tych miastach zarabia się najlepiej. Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno - to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statystycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu - wynika z najnowszych danych GUS.


Dobrowolny ZUS i nieopodatkowane emerytury. Obietnice PSL kosztowałyby 34 mld zł. Przed jesiennymi wyborami partie ścigają się na obietnice. PSL deklaruje: 500 plus zostanie, ale ktoś musi na nie zarobić. - Dlatego przedsiębiorcy powinni mieć dobrowolny ZUS - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Drugą ręką chce dać wyższe emerytury.


Drenaż mózgów. Polacy w czołówce. W Niemczech coraz więcej wykwalifikowanych absolwentów uczelni wyższych pochodzi z zagranicy. Najwięcej z Polski.


Kasy w smartfonach. Jest projekt rozporządzenia. - Ministerstwo finansów opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach - informuje resort.


Chaos po twardym brexicie. Gazeta ujawnia rządowe dokumenty. Po twardym brexicie Brytyjczycy będą borykali się z brakami żywności, leków i paliwa oraz z chaosem i opóźnieniami w transporcie przez kanał La Manche - wynika z niejawnych rządowych dokumentów, opublikowanych przez Sunday Times.


Kredyty w Polsce podrożeją? Co ma do tego ustawa antylichwiarska?. Rząd nieustannie pracuje nad wprowadzeniem w życie ustawy, która ograniczy działanie firm pożyczkowych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie kroki spowodują wzrost kosztów kredytów w bankach. Sprawdziliśmy, jak nowa ustawa antylichwiarska, może wpłynąć na gospodarkę oraz rynek finansów.


Die Welt: Polska odczuwa skutki konfrontacji USA z Chinami. Polska odczuwa skutki konfrontacji między USA a Chinami, które poprzez inwestycje chcą zyskać polityczne wpływy w Europie Środkowej i Wschodniej - pisze dziennik Die Welt.


Tylko rzeczy używane i naprawiane. Czy taki koncept na sklep mógłby sprawdzić się w Polsce?. Szwedzi to mają pomysły. W miasteczku Eskilstuna działa galeria handlowa, w której można kupić tylko rzeczy używane lub naprawione. Zdaniem ekspertów, w Polsce, gdzie nikt nie lubi przepłacać, a outlety są na topie, taki biznes miałby spore szanse.


Trudne rekrutacje. Jak skręca czołg?, czyli kariera ala korpo. Internetowy test. Wideokonferencja. Rozmowa twarzą w twarz z rekruterem, a po niej - bez przerwy - grupowe rozwiązywanie case study. By dostać pracę, na początku swojej kariery zawodowej trzeba stoczyć walkę - także z samym sobą. Niektórzy muszą przejść nawet przez osiem różnych rekrutacji.


Moda na Polskę. Zagraniczni turyści przyjeżdżają do nas coraz chętniej. Z roku na rok do Polski przyjeżdża coraz więcej turystów. Nie liczy się ich w tysiącach, ale w milionach. Najwięcej jest wśród nich Europejczyków, którzy na własne oczy przekonują się, że nie dość, że nie ma u nas niedźwiedzi na ulicach, to infrastruktura często przewyższa to, co mogą znaleźć u siebie.


Niemcy: ekoznak Zielony Guzik. Z korzyścią dla klienta i dla szwaczek. 50 niemieckich firm z branży tekstylnej chce uczestniczyć w nowym programie ekologicznym Zielony Guzik (GrĂźner Knopf).


W Krakowie chcą zbudować prywatną linię tramwajową. Miasto będzie płacić za dostęp do torów. Skoro da się zbudować prywatną autostradę, to dlaczego nie linię tramwajową? Tym tropem poszli krakowscy urzędnicy i postanowili zaprosić prywatny biznes do budowania ważnego odcinka torów. Czy to znaczy, że krakowianie będą płacili za kursy prywatną linią? Poniekąd tak.


Złe prognozy dla Opla. Zagrożenie wzrostem zwolnień. Ceną restrukturyzacji firmy Opel po przejęciu przez francuski koncern PSA mogą być cięcia zatrudnienia większe niż zapowiadano. Głównie w drogich zakładach w Niemczech.


Likwidacja targowisk w Polsce. Biurowce zamiast bazarów?. Kolejne targi są likwidowane na rzecz deweloperskich inwestycji. Handlarze i klienci protestują, ale władze miast pozostają obojętne na ich apele. Czy bazary mogą zniknąć z mapy Polski? Ich liczba od kilku lat spada, a utrzymanie staje się dla władz coraz mniej opłacalne.


500+. Wniosek nie wymaga składania dodatkowych dokumentów. Wniosek o 500 + nie wymaga dołączania żadnych dodatkowych dokumentów. Nie ma obowiązku m.in. dostarczenia orzeczenia o rozwodzie, separacji czy o miejscu zamieszkania dziecka - przypomina ministerstwo rodziny.


Paraliż na lotniskach w USA. Urząd Celny i Ochrony Granic bada przyczyny. Amerykańska agencja CBP wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny awarii systemu kontroli granicznej. Pasażerów trzeba było odprawiać ręcznie, co spowodowało gigantyczne kolejki.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |