newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-08-16
USD3,9281+1,01%
EUR4,3543+0,18%
CHF4,0093+0,42%
GBP4,7713+1,68%

Fundusze


PKB Polski nie niższe niż prognozuje KE. Jesteśmy atrakcyjni dla inwestorów zagranicznych. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, ocenia, że prognozy Komisji Europejskiej dla naszego kraju są zachowawcze. Wierzy, że w tym roku wzrost gospodarczy może być wyższy od 4,4 proc.


Portugalia zaprasza imigrantów. Czeka 14. pensja, tanie wino i droga cała reszta. 14. pensja i dodatek żywieniowy dla tych, którzy tu mieszkają i pracują. A ci, którzy dopiero się sprowadzą, mogą liczyć na ulgi podatkowe. Rząd Portugalii otwiera się na imigrantów. Rozmawiamy z Polakami, którzy już wybrali. - Portugalia to Lizbona, reszta to widoki - wyznają.


Die Welt: Polska odczuwa skutki konfrontacji USA z Chinami. Polska odczuwa skutki konfrontacji między USA a Chinami, które poprzez inwestycje chcą zyskać polityczne wpływy w Europie Środkowej i Wschodniej - pisze dziennik Die Welt.


Wyborcze listy PiS. Sprawdzamy oświadczenia majątkowe Jana Dudy i Rafała Muchy. Na wyborczych listach PiS oprócz ministrów czy parlamentarzystów znajdziemy osoby z otoczenia obecnej władzy. Wśród nich Jana Dudę - ojca prezydenta RP oraz Rafała Muchę, brata Pawła Muchy, zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek. Warszawa, 16.08.2019 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


T-Bull zanotował 4,5 mln pobrań gier w lipcu. Warszawa, 16.08.2019 (ISBnews) - T-Bull miał 4,5 mln pobrań gier w lipcu 2019 r. Wyniki utrzymująÂ podobny poziom jak w czerwcu i przekładają się na łącznąÂ skumulowanąÂ liczbę pobrań w wysokości 421,5 mln, podała spółka.


Rząd publikuje wykaz lotów Donalda Tuska. 573 pozycje, ale lotów jest więcej. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów publikuje na swojej stronie wykaz wszystkich rządowych lotów, jakie odbył w czasie swojej 7-letniej kadencji Donald Tusk. Wcześniej opublikowano też listę lotów premiera Morawieckiego i premier Beaty Szydło. Wychodzi na to, że premier Morawiecki lata częściej.


Paraliż na lotniskach w USA. Urząd Celny i Ochrony Granic bada przyczyny. Amerykańska agencja CBP wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny awarii systemu kontroli granicznej. Pasażerów trzeba było odprawiać ręcznie, co spowodowało gigantyczne kolejki.


Przegląd informacji ze spółek. T-Bull miał 4,5 mln pobrań gier w lipcu 2019 r. Wyniki utrzymująÂ podobny poziom jak w czerwcu i przekładają się na łącznąÂ skumulowanąÂ liczbę pobrań w wysokości 421,5 mln, podała spółka.


Pół litra wódki za 32 zł? PARPA chce minimalnej ceny alkoholu. Na razie cenę minimalną alkoholu ma tylko Szkocja, a Polska powinna pójść jej śladem. - Dzięki temu skończą się promocje i rozdawnictwo alkoholu - mówi Gazecie Wyborczej Krzysztof Brzózka, niedawno odwołany szef PARPA.


Bez niego nie byłoby Biedronki. Nie żyje Elisio Alexandre Soares dos Santos. Elisio Alexandre Soares dos Santos, portugalski miliarder i twórca firmy Jeronimo Martins - właściciela Biedronki - zmarł w wieku 84 lat w Lizbonie - podaje Bloomberg.


Drenaż mózgów. Polacy w czołówce. W Niemczech coraz więcej wykwalifikowanych absolwentów uczelni wyższych pochodzi z zagranicy. Najwięcej z Polski.


Indeks WIG20 spadł o 0,69% na zamknięciu w piątek. Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,69% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 064,12 pkt w piątek, 16 sierpnia.


Zarobki w Polsce. W tych miastach zarabia się najlepiej. Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno - to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statystycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu - wynika z najnowszych danych GUS.


MF miało do dyspozycji 5,72 mld euro środków walutowych na koniec lipca. Stan środków walutowych w dyspozycji Ministerstwa Finansów na koniec lipca 2019 r. wyniósł łącznie 5 721,1 mln euro (24 549,8 mln zł), podał resort. 


Kasy w smartfonach. Jest projekt rozporządzenia. - Ministerstwo finansów opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach - informuje resort.


Kalendarium ISBnews. WTOREK, 20 sierpnia


Idea Bank. KNF wszczyna postępowanie administracyjne. Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku. Bank nie spełnił minimalnych wymogów kapitałowych.


Szef linii lotniczych w Hongkongu odchodzi. PAP: to wynik presji Pekinu. - Dyrektor generalny hongkońskich linii lotniczych Cathay Pacific Rupert Hogg zrezygnował z funkcji - podała w piątek firma, która od tygodnia znajduje się pod lupą chińskich władz. Chodzi o wyrazy poparcia dla antyrządowych protestów.


W Krakowie chcą zbudować prywatną linię tramwajową. Miasto będzie płacić za dostęp do torów. Skoro da się zbudować prywatną autostradę, to dlaczego nie linię tramwajową? Tym tropem poszli krakowscy urzędnicy i postanowili zaprosić prywatny biznes do budowania ważnego odcinka torów. Czy to znaczy, że krakowianie będą płacili za kursy prywatną linią? Poniekąd tak.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |