newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-01-22
USD3,7727-0,06%
EUR4,2862-0,15%
CHF3,7839-0,01%
GBP4,8718+0,54%

Fundusze


Fundusze pieniężne i gotówkowe. Dają zarobić jak lokata, a i tak robią furorę. Polacy wpłacają co miesiąc do funduszy inwestycyjnych miliardy złotych. Najwięcej pieniędzy nie trafia jednak na giełdę, która przyniosła przez ostatni rok ponad 20 proc. zysków. Upodobaliśmy sobie fundusze.


Jest zgoda UOKiK dla przejęcia BPH TFI. Teraz wszystko w rękach KNF. Do Komisji liczna grupa klientów BPH TFI złożyła wniosek o zablokowanie transakcji.


MCI.EuroVentures przejmuje kontrolę nad ATM. Będą kolejne inwestycje. MCI.EuroVentures, fundusz z Grupy MCI zwiększy zaangażowanie w spółce ATM. Wraz z AMC Capital IV Albatros będzie kontrolować 94,5 proc. udziałów. Przejmie jedną czwartą akcji od funduszu, którego większość certyfikatów przypada spadkobiercom Tadeusza Czichona, założyciela spółki.


Szydło: Pracujemy nad projektem emerytur dla mam. - Trwają prace nad programami społecznymi. Jest projekt ustawy o emeryturach dla mam, które urodziły co najmniej czworo dzieci. Dokument trafił do konsultacji międzyrządowych - powiedziała Beata Szydło w RMF FM. Wicepremier odniosła się też do afery taśmowej. - Ktoś próbuje obalić rząd - powiedziała.


Polacy masowo kupują akcje, gdy giełda jest już na szczycie. Ten schemat może się powtórzyć. Coraz więcej drobnych inwestorów przypomina sobie o możliwości lokowania pieniędzy w funduszach akcji. Czy jednak nie jest za późno?


Zyski PTE w dół. Płacimy im setki milionów za wyniki gorsze od WIG20. W kwietniu Otwarte Fundusze Emerytalne dały średnio 5 proc. zysku, a od początku roku prawie 15 proc. - podały Analizy Online. Bardzo dobre wyniki? Tylko jeśli nie patrzeć na to, co się działo na polskiej giełdzie. Żaden z funduszy nie był lepszy od indeksu WIG20. Nie lepiej było w ubiegłym roku, kiedy za zarządzanie PTE pobrały od uczestników funduszy łącznie 866 mln zł.


Zaostrza się walka o miliardy złotych z portfeli Polaków. Fundusze już wiedzą, że rząd wprowadzi REIT-y. Przedstawiciele funduszy są już nawet gotowi obiecywać drobnym inwestorom gwarantowane zyski.


Obrońca byłego prezesa Altus TFI zabrał głos. Chce pozwać CBA. Były szef i wiceprezes Altus TFI odpierają zarzuty o działanie na wielomilionową szkodę GetBacku. Zarzuty nazywają absurdalną próbą odwrócenia uwagi od problemu. Adwokat prezesa zapowiada pozwy przeciwko CBA i prokuraturze.


Polacy opracowali lek na nowotwory. Szybko znaleźli się chętni na interes warty fortunę. Opracował licencję na zabijanie nowotworów, ale to firmy farmaceutyczne zarobią najwięcej na jego wynalazku. Dr Jacek Jemielity przyznaje w rozmowie z money.pl, że polskim uczelniom coraz lepiej idzie komercjalizowanie własnych pomysłów.


Nowy podatek uderzy w oszczędności Polaków. PiS zmieni zdanie?. Poseł Sylwester Tułajew z PiS przyznał, że możliwe są poprawki w projekcie opodatkowania funduszy inwestycyjnych.


Przejęcie BPH TFI. Konkurent za 20 mln zł kupi wszystkie akcje. Negocjacje w sprawie przejęcie toczyły się już od lutego, ale zarząd Altus TFI nie poinformował o nich.


Prezes GO TFI ostrzega przed bankructwami. KNF i zarządzający tonują emocje. Szefowa jednego z niewielkich Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych straszy bankructwami w sektorze. Choć inni radzą poczekać z ferowaniem wyroków, jej słowa odbiły się szerokim echem. W tle jest przecież kwestia pieniędzy inwestowanych przez Polaków.


Rekordowa kwota unijnych środków leży niewykorzystana. Polska nie ma się czym chwalić. Polska, choć ma do dyspozycji najwięcej pieniędzy z Unii Europejskiej, słabo radzi sobie z ich wykorzystywaniem. Z 33 mld euro w latach 2014-2017 wypłaciła niecałe 6 mld euro - wynika z najnowszego raportu Trybunału Obrachunkowego UE.


Akcje Altusa na dnie. W tydzień straciły 70 procent wartości. Seria fatalnych wieści ze spółki i spekulacje o możliwym odebraniu licencji na zarządzanie funduszami sprawiły, że inwestorzy giełdowi pozbywają się akcji Altus TFI. W zaledwie tydzień wycena spadła o 70 proc.


Magia hossy na GPW. Fundusze akcji znów przyciągają setki milionów złotych. Najnowsze dane potwierdzają, że Polacy znów chętnie kupują jednostki funduszy akcji.


Eksperci komentują ostrzeżenie fiskusa. Szkoda, że fundusze poszły na pierwszy ogień. Ostrzeżenie Ministerstwa Finansów dotyczące agresywnej optymalizacji podatkowej może zaniepokoić korzystających z Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych (FIZ), które restrukturyzowały struktury swoich grup - oceniają eksperci rozmawiający z PAP.


Fundusz pokazał prognozy. Na akcjach można zarobić 12 procent. Wiceprezes Union Investment TFI zakłada, że 2017 r. będzie dobry dla rynku akcji.


Polacy rzucili się na fundusze akcji. Wbrew pozorom dostrzegli hossę dość późno. Dane z funduszy inwestycyjnych pokazują ważny przełom na polskim rynku.


Polacy bardziej sceptyczni wobec funduszy akcji. To efekt osłabienia hossy na giełdzie. Fundusze inwestycyjne wciąż cieszą się sporą popularnością wśród Polaków.


Ten fundusz zarabia na akcjach tonących w długach firm. W rok zarobił 177 procent. Wyniki 96 procent funduszy przyniosły gorsze rezultaty. Nieoczywiste inwestycje to często najlepsze inwestycje.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |