newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-06-17
USD3,7989+0,69%
EUR4,2599+0,11%
CHF3,8013+0,28%
GBP4,7821+0,10%

Fundusze


PIU: PPK wykazują niskie ryzyko wykorzystania do uchylania się od opodatkowania. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów (MF) przychyliło się do stanowiska Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) w sprawie wyłączenia raportowania rachunków PPK z obowiązków określonych w ustawie CRS oraz FATCA. W ocenie MF, rachunki PPK cechuje niskie ryzyko wykorzystania do uchylenia się od opodatkowania, poinformował doradca zarządu PIU Paweł Sawicki.


Akcjonariusze Impela zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2018 r.. Akcjonariusze Impela zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto za 2018 r., w wysokości 8,56 mln zł, w całości na kapitał rezerwowy, podano w uchwałach walnego zgromadzenia.


Immofinanz SP wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Warsaw Spire. Immofinanz Services Poland, spółka zależna należąca w całości do ImmoFinanz AG, złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad dwiema spółkami WS Tower, podał Urząd.


Mazurska Manufaktura Alkoholi chce wejść na NewConnect w 2022 r.. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Mazurska Manufaktura Alkoholi planuje zadebiutować na NewConnect do końca 2022 roku, poinformował główny akcjonariusz i pomysłodawca Mazurskiej Manufaktury Alkoholi Jakub Gromek. 


Wspólna usługa MedApp i Intec Medical może zdebiutować na rynku w sierpniu br.. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - MedApp zamierza wdrożyć nową wersję system CarnaLife i w tym celu prowadzi rozmowy z Intec Medical, wiodącym dystrybutorem urządzeń medycznych w Polsce. Oba podmioty opracowały rozwiązanie, które łączyłoby oferowane przez Intec Medical urządzenia diagnostyczne z opracowanym przez MedApp systemem CarnaLife. Usługa może zadebiutować na polskim rynku medycznym już w sierpniu tego roku, podał MedApp. 


Movie Games liczy na jak najszybsze przejście na rynek główny GPW z NewConnect. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Movie Games liczy na jak najszybsze przejście na rynek główny GPW z NewConnect, poinformował ISBnews prezes Mateusz Wcześniak.


Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 79 lokali w City Sfera we Włochach. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 79 lokali w osiedlu City Sfera we Włochach, podała spółka. Budowa lokali - o powierzchni 30-83 m2 - rozpocznie się w III kw. 2019 roku, a zakończenie budowy planowane jest na I kw. 2021 roku.


Analiza poranna - W oczekiwaniu na Fed. Poniedziałek rozpoczyna się w spokojnych nastrojach i taka może okazać się cała pierwsza połowa tygodnia, gdyż przed środowym posiedzeniem Fed może.


Spółka Archicomu i ZCh Organika wnioskują do UOKiK ws. wspólnego przedsięwzięcia. Archicom Polska z Grupy Archicom oraz Zakłady Chemiczne Organika z siedzibą w Łodzi złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.


Grupa Lotos wybuduje dwie stacje paliw przy drodze ekspresowej S8. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Spółka Lotos Paliwa z grupy kapitałowej Lotos wygrała przetarg na dzierżawę kolejnych dwóch MOP-ów przy drodze ekspresowej S8 w województwie mazowieckim, podał Lotos. Otwarcie obu obiektów planowane jest na I/II kwartał 2021 roku.


Oferta konsorcjum z Budimeksem najwyżej oceniona na kontynuację prac na A1. Oferta konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe (lider, 45% udziału), Budimex (45%) i Budpol (10%), warta 353,17 mln zł netto, została oceniona najwyżej w postępowaniu przetargowym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na Kontynuację robót związanych z budową autostrady A1 na odcinku węzeł Rząsawa - węzeł Blachownia w zakresie robót zabezpieczających, podał Budimex. Wartość oferty przekracza budżet zamawiającego.


Coraz drożej na talerzu. Ceny niektórych warzyw poszły w górę o ponad 250 proc.. Inflacja jest w ryzach, ale ceny niektórych podstawowych towarów żywnościowych rosną wręcz skokowo. Za cebulę rok temu płaciliśmy 80 groszy, teraz - 2,54 zł.


Agora objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Agora objęła, w drugiej rundzie finansowania, kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter i posiada obecnie prawie 24% akcji spółki, podała Agora.


Najbogatsi Polacy. Giełda łaskawa, ale nie dla wszystkich miliarderów. Zygmunt Solorz-Żak, Dominika Kulczyk i Tomasz Biernacki są w TOP10 najbogatszych Polaków i pokazują, że na giełdzie można dobrze zarobić. Akcje ich firm w rok poszły do góry o kilkadziesiąt procent. Tyle szczęścia nie miał Dariusz Miłek, który wypadł z pierwszej dziesiątki.


NBP: Inflacja bazowa wyniosła 1,7% r/r w maju; konsensus: 1,7% r/r. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 1,7% w maju 2019 r. w ujęciu rocznym wobec 1,7% r/r w kwietniu 2019 r., podał Narodowy Bank Polski (NBP).


KGHM ma list intencyjny z Instytutem Lotnictwa nt. rozwoju nowych technologii. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych zostaną przeprowadzone testy bezkolizyjnego zarządzania ruchem dronów, podała spółka. KGHM podpisał list intencyjny z Instytutem Lotnictwa w sprawie współpracy na rzecz rozwoju nowych technologii.


Fitch potwierdził ratingi A- i AA+(pol) Katowic z perspektywą stabilną. Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating w walucie krajowej (IDR) Katowic na poziomie A- z perspektywą stabilną, podała agencja. Równocześnie Fitch potwierdził długoterminowy rating krajowy Katowic na poziomie AA+(pol) z perspektywą stabilną.


Akcjonariusze Bowimu zdecydowali o wypłacie 0,03 zł dywidendy na akcję. Akcjonariusze Bowimu zdecydowali o przeznaczeniu 530 tys. zł z zysku za 2018 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,03 zł na akcję, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.


Fitch potwierdził ratingi A- oraz A+(pol) Szczecina, perspektywa stabilna. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (Issuer Default Ratings - IDRs) na poziomie A-, podała agencja. Fitch potwierdził również krajowy rating długoterminowy na poziomie AA+(pol). Perspektywa ratingów jest stabilna.


Pożegnanie z folią. Sklepy internetowe rezygnują z niepotrzebnej folii. Klienci proszą, by nie pakować zamówień ze sklepu internetowego w warstwy folii i dodatkowo kilka reklamówek. Sklepy też chcą być bardziej ekologiczne, więc testują sposoby bezpiecznego - i przy okazji przyjaznego dla środowiska - dostarczania zamówień. Zalando i Reserved obiecują, że nie będą zasypywały klientów zbędnymi foliówkami.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |