newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-03-20
USD3,7767-0,15%
EUR4,2864-0,18%
CHF3,7781-0,12%
GBP4,9955-0,47%

Fundusze


Orbis przeanalizuje rozdzielenie biznesów asset heavy i asset light. Zarząd Orbisu postanowił rozpocząć analizy dotyczące potencjalnego rozdzielenia działalności opartej na posiadaniu nieruchomości (głównie nieruchomości hotelowych, tzw. asset heavy) od działalności polegającej na zarządzaniu hotelami i świadczeniu innych usług (tzw. asset light - service business) we wszystkich krajach, w których spółka prowadzi działalność operacyjną, podał Orbis.


Spółki państwowe. Polska Grupa Zbrojeniowa oczekuje 2 mld zł dofinansowania. Prezes PGZ Witold Słowik uważa, że państwowa spółka zbrojeniowa wymaga 2 mld zł dofinansowania, by osiągnąć konkurencyjność. We wtorek przedstawił plany jej rozwoju.


Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności. Rada Ministrów zatwierdziła projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).


Atal miał 200,71 mln zł zysku netto, 259,6 mln zł zysku EBIT w 2018 r.. Atal odnotował 200,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 171,19 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


Spółki państwowe. Kolejny samorządowiec robi błyskawiczną karierę w PGNiG. Robert Perkowski, burmistrz Ząbek został wiceprezesem państwowej spółki nadzorowanej przez Ministerstwo Energii. Niedawno dyrektorem marketingu w PGNiG został inny samorządowiec, Rafał Bochenek, były rzecznik rządu.


Wawel miał 77,26 mln zł zysku netto, 94,37 mln zł zysku EBIT w 2018 r.. Wawel odnotowałÂ 77,26 mln zł jednostkowego zysku netto w I- IV kw. 2018 r. wobec 113,32 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na środę. Warszawa, 19.03.2019 - (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na środę, 20 marca 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


Miało być taniej, miało być prościej. Rewolucja podatkowa nagle zatrzymana. Rewolucja podatkowa zatrzymana. Ministerstwo Finansów planowało uporządkować stawki VAT na wiele produktów. Projekt ugrzązł w Sejmie, a jego zablokowanie oklaskiwali nawet posłowie PiS. W resorcie finansów powodów do radości nie ma. Zamiast tego jest obawa, że pomysł wylądował w koszu - wynika z informacji money.pl.


Związki zawodowe w MON rozważają protesty. 300 złotych podwyżki to za mało. Minister Obrony Narodowej zadecydował we wtorek o podwyżkach dla pracowników cywilnych resortu. Podwyżki wyniosą po 300 złotych. Zdaniem związkowców to za mało.


Strajk nauczycieli. Przedstawiciele Rady Dzieci i Młodzieży protestują: nie w czasie egzaminów. Nie zgadzamy się na strajk w czasie egzaminów, (.) nie zgadzamy się na to, żeby promocja uczniów była orężem w walce o wyższe płace nauczycieli - napisali przedstawiciele Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej i Koalicji Młodzieżowych Rad na rzecz Praw Ucznia w liście otwartym do MEN.


Wiatraki na morzu dadzą zarobić polskim firmom. Marzenia o atomie wesprą zagraniczne. Wiatraki na morzu mają nas wyprowadzić na energetyczną niepodległość. Choć są 3-krotnie droższe od lądowych, to produkują więcej energii i dadzą tysiące miejsc pracy w polskich firmach. Elektrownia atomowa - tylko wyprowadzi z Polski pieniądze.


4,25 zł miesięcznie. Nauczyciele pokazują kwoty dodatków do pensji. 51,21 zł - tyle rocznego dodatku motywacyjnego dostała nauczycielka z 10-letnim stażem. - To są właśnie te mityczne dodatki, które się wypomina nauczycielom - mówi autor bloga Kulturą w Płot, który opublikował zdjęcie wyciągu z konta nauczycielki.


Prezydent Andrzej Duda o podwyżkach dla nauczycieli: Ten postulat ma charakter bardzo mocno polityczny. - Oczekiwania nauczycieli co do wzrostu wynagrodzeń są oczekiwaniami uzasadnionymi - powiedział Andrzej Duda i zadeklarował, że podejmie w tej sprawie rozmowy z premierem. Zastrzegł jednak, że postulat podwyżek o 1 tys. zł uważa za populistyczny.


Atal rekomenduje 4,7 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.. Zarząd Atalu zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 181,96 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy i 0,37 mln zł na kapitał zapasowy, podała spółka. Oznacza to, że do akcjonariuszy trafi 4,7 zł dywidendy na akcję.


May napisze do Tuska w sprawie opóźnienia brexitu. Negocjator UE wątpi w jego sens. Premier brytyjskiego rządu ma napisać list do szefa Rady Europejskiej w sprawie przesunięcia brexitu. Według BBC Londyn chce dać sobie na to nawet kolejne 2 lata. Tymczasem główny negocjator UE ws. brexitu wątpi, by dzięki temu nastąpi jakikolwiek postęp w procesie rozwodowym.


Chrzanowski, Wojciechowska i Sukiennik na liście odznaczonych Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród odznaczonych są m.in. były szef KNF, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, oraz zarabiająca prawie 50 tys. złotych miesięcznie dyrektor departamentu w Narodowym Banku Polskim.


Zakaz handlu w niedzielę. Tysiąc inspektorów PIP nakryło tysiąc sklepów. Ponad tysiąc inspektorów PIP zostało w 2018 r. wysłanych do skontrolowania, czy sklepy przestrzegają zakazu handlu w niedzielę. Nieprawidłowości wykryto w co dwudziestym. Tymczasem PIP z kretesem przegrywa w sądach z Żabkami.


Przegląd informacji ze spółek. Zarząd Atalu zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 181,96 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy i 0,37 mln zł na kapitał zapasowy, podała spółka. Oznacza to, że do akcjonariuszy trafi 4,7 zł dywidendy na akcję.


Kalendarium ISBnews. ŚRODA, 20 marca


Walka ze smogiem. Nawet 8 mld euro z Unii, ale najpierw Czyste powietrze do zmiany. Nawet 8 mld euro może dostać Polska na walkę ze smogiem w nowej unijnej perspektywie - dowiedziała się Gazeta Wyborcza. Bruksela w zamian oczekuje gruntownej poprawy programu Czyste powietrze, który nie spełnia oczekiwań i jest nieefektywny.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |