newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-06-17
USD3,7989+0,69%
EUR4,2599+0,11%
CHF3,8013+0,28%
GBP4,7821+0,10%

Emerytury


Najbogatsi Polacy. Giełda łaskawa, ale nie dla wszystkich miliarderów. Zygmunt Solorz-Żak, Dominika Kulczyk i Tomasz Biernacki są w TOP10 najbogatszych Polaków i pokazują, że na giełdzie można dobrze zarobić. Akcje ich firm w rok poszły do góry o kilkadziesiąt procent. Tyle szczęścia nie miał Dariusz Miłek, który wypadł z pierwszej dziesiątki.


Agora objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Agora objęła, w drugiej rundzie finansowania, kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter i posiada obecnie prawie 24% akcji spółki, podała Agora.


Nowa centrala związków zawodowych. W składzie Piotr Szumlewicz i Monika Żelazik. Związkowa Alternatywa - tak nazywać się będzie nowa organizacja związków zawodowych. Jej przewodniczącym został Piotr Szumlewicz, a zastępcą Monika Żelazik - jedna z liderek strajku w Locie.


KGHM ma list intencyjny z Instytutem Lotnictwa nt. rozwoju nowych technologii. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych zostaną przeprowadzone testy bezkolizyjnego zarządzania ruchem dronów, podała spółka. KGHM podpisał list intencyjny z Instytutem Lotnictwa w sprawie współpracy na rzecz rozwoju nowych technologii.


Movie Games liczy na jak najszybsze przejście na rynek główny GPW z NewConnect. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Movie Games liczy na jak najszybsze przejście na rynek główny GPW z NewConnect, poinformował ISBnews prezes Mateusz Wcześniak.


Akcjonariusze ZEW Kogeneracja zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2018 r.. Akcjonariusze Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja postanowili nie przeznaczać do podziału zysku netto za rok 2018 w kwocie 77 036 079 złÂ  i cały niepodzielony zysk przekazać na kapitał rezerwowy, podała spółka.


Akcjonariusze Inter Cars zdecydowali o wypłacie 0,71 na akcję dywidendy za 2018. Akcjonariusze Inter Cars zdecydowali o przeznaczeniu 10,1 mln zł z zysku za 2018 rok na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,71 zł na akcję, podała spółka.


PIU: PPK wykazują niskie ryzyko wykorzystania do uchylania się od opodatkowania. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów (MF) przychyliło się do stanowiska Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) w sprawie wyłączenia raportowania rachunków PPK z obowiązków określonych w ustawie CRS oraz FATCA. W ocenie MF, rachunki PPK cechuje niskie ryzyko wykorzystania do uchylenia się od opodatkowania, poinformował doradca zarządu PIU Paweł Sawicki.


Fitch potwierdził ratingi A- i AA+(pol) Katowic z perspektywą stabilną. Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating w walucie krajowej (IDR) Katowic na poziomie A- z perspektywą stabilną, podała agencja. Równocześnie Fitch potwierdził długoterminowy rating krajowy Katowic na poziomie AA+(pol) z perspektywą stabilną.


Pożegnanie z folią. Sklepy internetowe rezygnują z niepotrzebnej folii. Klienci proszą, by nie pakować zamówień ze sklepu internetowego w warstwy folii i dodatkowo kilka reklamówek. Sklepy też chcą być bardziej ekologiczne, więc testują sposoby bezpiecznego - i przy okazji przyjaznego dla środowiska - dostarczania zamówień. Zalando i Reserved obiecują, że nie będą zasypywały klientów zbędnymi foliówkami.


NBP: Inflacja bazowa wyniosła 1,7% r/r w maju; konsensus: 1,7% r/r. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 1,7% w maju 2019 r. w ujęciu rocznym wobec 1,7% r/r w kwietniu 2019 r., podał Narodowy Bank Polski (NBP).


MF miało do dyspozycji 6,5 mld euro środków walutowych na koniec maja. Stan środków walutowych w dyspozycji Ministerstwa Finansów na koniec maja 2019 r. wyniósł łącznie 6 501,8 mln euro (27 903,3 mln zł), podał resort. 


Akcje Wirtualnej Polski najwyżej w historii. Na każdą spółka wypłaca po 1 zł. Notowania giełdowe Wirtualnej Polski rosną. Inwestorzy mogą się cieszyć z rekordowej wyceny akcji, a do tego w poniedziałek spółka rozdzieliła między wszystkich ponad 29 mln zł.


Spółka Archicomu i ZCh Organika wnioskują do UOKiK ws. wspólnego przedsięwzięcia. Archicom Polska z Grupy Archicom oraz Zakłady Chemiczne Organika z siedzibą w Łodzi złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.


Grupa Lotos wybuduje dwie stacje paliw przy drodze ekspresowej S8. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Spółka Lotos Paliwa z grupy kapitałowej Lotos wygrała przetarg na dzierżawę kolejnych dwóch MOP-ów przy drodze ekspresowej S8 w województwie mazowieckim, podał Lotos. Otwarcie obu obiektów planowane jest na I/II kwartał 2021 roku.


MIR: Wartość umów na dofinansowanie z UE wzrosła do 244 mld zł. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej wniosków złożonych do 16 czerwca br. wyniosła 409,5 mld zł, podało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, prezentując Postępy w realizacji programów 2014-2020 - stan na 16 czerwca 2019 r..


Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 79 lokali w City Sfera we Włochach. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 79 lokali w osiedlu City Sfera we Włochach, podała spółka. Budowa lokali - o powierzchni 30-83 m2 - rozpocznie się w III kw. 2019 roku, a zakończenie budowy planowane jest na I kw. 2021 roku.


BOŚ Bank: Posiedzenie FOMC w centrum uwagi w tym tygodniu. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - W tym tygodniu inwestorzy zwrócą uwagę na środowe posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku Fed (FOMC) oraz na odczyty wyprzedzających wskaźników koniunktury PMI ze strefy euro oraz z Niemiec, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). 


Fitch potwierdził ratingi A- oraz A+(pol) Szczecina, perspektywa stabilna. Warszawa, 17.06.2019 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (Issuer Default Ratings - IDRs) na poziomie A-, podała agencja. Fitch potwierdził również krajowy rating długoterminowy na poziomie AA+(pol). Perspektywa ratingów jest stabilna.


Trakcja: Podwykonawca złożył wniosek o upadłość spółki, jest bezzasadny. W sądzie rejonowym w Warszawie zarejestrowany został wniosek spółki Impression o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku Trakcja PRKiI wraz z wnioskiem o zabezpieczenie majątku poprzez powołanie tymczasowego nadzorcy sądowego, podała Trakcja. Spółka uznaje wniosek Impression za całkowicie bezzasadny.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |