newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-01-22
USD3,7727-0,06%
EUR4,2862-0,15%
CHF3,7839-0,01%
GBP4,8718+0,54%

Emerytury


Emerytury Polaków. Połowa przedstawicieli wolnych zawodów nie odkłada na starość. Problem niskich emerytur dotyka w dużej mierze przedsiębiorców, wśród nich znajdują się również przedstawiciele wolnych zawodów, czyli m.in. lekarze prowadzący własną praktykę, architekci czy prawnicy.


Renty i emerytury w górę w 2019 roku. PiS zmienia zasady, skorzystają najbiedniejsi. Emerytury i renty w górę - tak dla seniorów będzie wyglądał 2019 roku. Prezydent Andrzej Duda w piątek podpisał ustawę wprowadzającą kwotowo-procentową waloryzację emerytur. Pokazujemy, jak zmienią się świadczenia.


Dezubkizacja przyniosła steki milionów oszczędności. Ponad 25 tys. odwołań. Zamiana przepisów w blisko 11 miesięcy od ich wprowadzenia dała 620 mln zł oszczędności dla budżetu. To o ponad 80 mln więcej niż zakładano. Pytanie tylko, o ich konstytucyjność.


Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę. W poniedziałek prezydent ma podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Jak mówił w wywiadzie dla money.pl PPK - oprócz dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego dla obywatela - stworzą nowe koło zamachowe dla polskiej gospodarki.


Mama+ to nie bubel. Minister Rafalska broni projektu emerytur dla mam. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zdradza realny termin wejścia w życie projektu Mama+. Już wiadomo, że będzie opóźnienie.


Nowy program emerytalny PiS. Rząd zapewnia, że nie zabierze naszych pieniędzy. Taśmy Czarneckiego, które ujawniły aferę KNF, podważyły również wiarygodność zapewnień rządu, że zgromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych pieniądze Polaków, nie zostaną znacjonalizowane. Bartosz Marczuk przekonuje, że tak się stać nie może.


Podszywają się pod ZUS. Polują na dane klientów. Zaległe składki, tak oszuści próbują wyłudzić od klientów ZUS dane zapisane na ich komputerach. W stopkach spreparowane adresy i dane kontaktowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega, że maili nie wysyła.


Rewolucja emerytalna coraz bliżej. Sejm przyjął ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Sejm w czwartek wieczorem przyjął rządowy projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ustawa, która jest jednym z filarów Planu Morawieckiego, oznacza rewolucję w oszczędzaniu na emeryturę i obejmie ponad 11 mln osób. Za przyjęciem nowych przepisów było 229 posłów, przeciw 197.


Emerytura dla matek. Pułapka w hucznie zapowiadanej reformie. Kobiety, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci będą miały prawo do emerytury, pomimo że nie przepracowały ani jednego dnia. Jednak w rządowej reformie jest jeden haczyk.


Pracownicze Plany Kapitałowe - dla 3 mln Polaków już w tym roku. Ile można zyskać?. Od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy miesięcznie. Tyle na starość mogą przynieść Pracownicze Plany Kapitałowe. Pokazujemy, jak rewolucja emerytalna PiS wpłynie na świadczenia przyszłych seniorów. 3 mln Polaków pozna PPK już w lipcu.


Osiągnięcie wieku i na emeryturę. Decyduje się na to aż 83 proc. Polaków. Polacy po osiągnięciu wieku emerytalnego chętnie kończą pracę. Jak informuje wiceminister Marcin Zieleniecki, na taki krok decyduje się ok. 83 proc. Polaków.


Nie będzie 500+ dla emerytów. Ale będzie 50 zł dla najbiedniejszych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński za wcześnie pochwalił się w mediach, że rząd pracuje nad dodatkiem 500+ dla emerytów. Z pomysłu nici, bo przeciw jest premier Mateusz Morawiecki. Za to najbiedniejsi mają dostać 50 zł podwyżki.


Składki polskich pracowników na emerytury dla obcokrajowców. Rząd podpisuje umowy. Rząd zawiera kolejne umowy międzynarodowe o koordynacji zabezpieczenia społecznego. Oznacza to między innymi możliwość wypłacania obcokrajowcom emerytur z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który jest zasilany składkami polskich pracowników.


Renty i emerytury w górę. W przyszłym roku jednorazowa podwyżka. Do 1100 zł ma wzrosnąć najniższa emerytura w 2019 roku. Będzie to jednak podwyżka jednorazowa.


Pracownicze Plany Kapitałowe już pewne. Liczymy, ile można zyskać na starość z PPK. Od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy miesięcznie. Tyle na starość mogą przynieść Pracownicze Plany Kapitałowe. Pokazujemy, jak rewolucja emerytalna PiS wpłynie na świadczenia przyszłych seniorów.


ZUS do remontu. Starcie gigantów o setki milionów złotych. Stworzenie kompleksowego systemu informatycznego w wersji 2.0., to kolejne wielkie zlecenie ZUS. Jego wartość to kilkaset milionów złotych. Walka o kontrakt rozegra się między Asseco Poland a Comarchem.


Emerytura bez podatku. PiS nie odrzucił obywatelskiego projektu ustawy. Wyższa o nawet kilkaset złotych emerytura. Wszystko za sprawą zwolnienia od obciążeń podatkowych emerytów. Tego chce PSL. Projekt został skierowany do prac w komisji.


Emerytalna obietnica do kosza. Seniorzy nie powinni mieć złudzeń: będą płacić podatki. Emerycie i rencisto, porzuć wszelką nadzieję. Nie będzie unettowienia emerytur, świadczenia nie będą zwolnione z podatków i składek.


Długie wyczekiwanie na zagraniczną emeryturę. To się zmieni od 2019 r.. Emerytury dla pracujących w krajach Unii Europejskiej oraz pracowników delegowanych mają być przyznawane sprawniej i szybciej. Dotąd na decyzję o zagranicznej emeryturze czekali nawet ponad rok. Od 2019 r. to się zmieni.


Podatek od emerytury do likwidacji. Polacy murem za seniorami. Blisko 80 proc Polaków chce zwolnienia emerytów z podatków. Dzięki temu emerytury wzrosłyby o nawet o kilkaset złotych.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |