newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-01-22
USD3,7727-0,06%
EUR4,2862-0,15%
CHF3,7839-0,01%
GBP4,8718+0,54%

Banki


Afera SKOK. Umarzają sprawę wyprowadzenia 65 mln zł, ale ścigają za przeciek o aferze. Prokuratura umorzyła sprawę wyprowadzenia z Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych 65 mln zł zaraz po wygranych wyborach przez PiS. Ruszyło za to śledztwo dotyczące powiadomienia o tym fakcie osób nieuprawnionych.


Pekao łata braki kadrowe w zarządzie. Zmienia podział kompetencji. Znany jest już pełny skład zarządu Banku Pekao. Awans zaliczyła Magdalena Zmitrowicz. Dodatkowe obowiązki, przypadające na byłych wiceprezesów, dostali dwaj inni członkowie zarządu.


Kilka banków informuje o awariach. Problemy m.in. w Pekao, ING i Millennium. Na portalach społecznościowych kilku banków pojawiły się komunikaty o awariach i pracach serwisowych. Chodzi o dostęp do kont głównie przez platformy internetowe.


Banki spółdzielcze się rozstają. KNF ostrzega. Z końcem roku wygasają umowy zrzeszenia banków spółdzielczych, a wraz z nimi ochrona instytucjonalna małych jednostek. Komisja Nadzoru Finansowego alarmuje, że część z nich może przestać istnieć, bo mają za małe kapitały.


Związek Banków Polskich gotowy udzielić poręczenia za zatrzymanych urzędników KNF. Jesteśmy wzburzeni metodami i działaniami podjętymi w stosunku do grupy wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego, w tym Andrzeja Jakubiaka byłego Przewodniczącego KNF i Wojciecha Kwaśniaka byłego Zastępcy Przewodniczącego KNF oświadcza ZBP.


Idea Bank angażuje się w e-sport. Zaczyna współpracę z polską ligą. Idea Bank będzie współpracować przy różnych wydarzeniach organizowanych przez Polską Ligę Esportową. Na początek transmisja rozgrywek League of Legends w Las Vegas.


Żądania usunięcia artykułów o NBP w kontekście afery KNF. Alert na platformie Rady Europy. Wnioski składane do sądu przez prezesa NBP w kwestii usunięcia artykułów poruszających wątek banku i jego prezesa w kontekście KNF odbiły się echem w Unii Europejskiej.


Sąd Apelacyjny po stronie pozwanego kredytobiorcy. Prawomocny wyrok, który ucieszy frankowiczów. To ważne rozstrzygnięcie dla frankowiczów. Raiffeisen Polbank domagał się zasądzenia od swojego klienta ponad 1,5 mln zł wraz z odsetkami za opóźnienie w spłacie kredytu hipotecznego. Sąd przyznał jednak rację kredytobiorcy.


NBP: słaby październik w bankach. Zyski spadają, a pracownikom trzeba płacić więcej. W skali dziesięciu miesięcy wyniki banków wyglądają całkiem dobrze. Ale eldorado trwało tylko do lipca. Październik był już gorszy niż w ubiegłym roku.


Przejęcie Getin Noble przez bank Solorza. To fantastyka finansowa, twierdzą analitycy. Jeden miliarder za drugiego w roli właściciela Getin Noble Banku? Spekulacje o planowanej podmianie Czarneckiego na Solorza-Żaka snuje Newsweek na podstawie kilku przesłanek. Zapytaliśmy analityków, co sądzą o takiej transakcji.


BGŻ znikł z nazwy banku. Klamka zapadła. Marka BGŻ przetrwała 43 lata. Francuski właściciel zdecydował we wtorek, że nie będzie mu już potrzebna - uchwalono na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.


Afera SKOK. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nadzoru Kasy Krajowej. Kasa Krajowa dowodzona przez lata przez senatora Grzegorza Biereckiego była jedyną instytucją, która mogła kontrolować SKOK-i twierdzą posłowie PO i zapowiadają złożenie do prokuratury zawiadomienia. Nowoczesna swoje pismo wysyła do Zbigniewa Ziobry.


Gorący poranek pod siedzibą NBP. Kolejka po album i protest. W piątek rano przed wejściem do siedziby Narodowego Banku Polskiego zebrał się tłum. Większość ustawiła się w długą kolejkę. W tym czasie akcję protestacyjną zorganizowali również Obywatele RP.


Bank Handlowy pozwany o prawie pół miliarda złotych. Agent poszedł do sądu. Gdyby pozew skończył się niekorzystnie dla Banku Handlowego, to kosztowałby prawie całoroczny zysk. Były agent, spółka zależna od giełdowej Arterii domaga się pieniędzy za usługi.


Rating Getin Noble Banku w dół. Agencja Moodys podchodzi do niego z ostrożnością. Agencja Moodys obniżyła w piątek i tak już spekulacyjny rating banku do B2. Dwa kroki niżej jest już poziom, gdzie ryzyko jest istotne.


Przejęcie Euro Banku. Millennium złożył wniosek do UOKiK. Bank Millennium wypełnia kolejne wymogi formalne w celu przejęcia Euro Banku. Wniosek w tej sprawie trafił do UOKiK. Zgoda urzędu jest podstawowym warunkiem finalizacji transakcji.


Problemy w kilku bankach. ZBP tłumaczy, skąd wynikały. Rzadko się zdarza kilka awarii bankowości internetowej i mobilnej w różnych bankach jednego dnia. Związek Banków Polskich sugeruje, że mogło dojść do przeciążenia systemów.


Sprostowanie.


BZ WBK, BGŻ, Kredyt Bank. Kolejne marki banków znikają z rynku. Stało się, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskiej bankowości przejdzie wkrótce do historii. Po 43 latach, decyzją francuskiego właściciela, zniknie z szyldów na polskich ulicach nazwa BGŻ. Podobny los w przeszłości spotkał wiele innych polskich banków. Wystarczy wymienić Dominet Bank, Bank Śląski czy BZ WBK. Kiedyś dobrze znane Polakom, zostały zastąpione przez globalne brandy. Taka cena globalizacji. Dziś przypominamy polskie instytucje, po których zostało jedynie wspomnienie.


Bitcoin może zdrożeć w przyszłym roku. Pomogą w tym Microsoft i Starbucks. W roku 2017 rynek kryptowalut przeżywał boom. Za jednego bitcoina płacono niemal 20 tys. dolarów. W tym roku cyfrowe waluty były w odwrocie, a przeceny sięgnęły nawet 80 proc. Są jednak osoby i instytucje, które dalej stawiają na krypto.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |