newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-03-20
USD3,7767-0,15%
EUR4,2864-0,18%
CHF3,7781-0,12%
GBP4,9955-0,47%

Banki


Fintech iPOS pozyskał 1,55 mln zł na rozwój kasoterminali. Warszawa, 19.03.2019 (ISBnews) - Spółka iPOS.SA zamknęła rundę finansowania pozyskując 1 550 500 zł od inwestorów prywatnych oraz instytucjonalnych na rozwój innowacyjnego rozwiązania w modelu SaaS w handlu detalicznym, które jest alternatywą dla kas fiskalnych. W związku z nadchodzącymi zmianami w przepisach wprowadzających obowiązek wymiany kas fiskalnych na tzw. kasy online, iPOS w latach 2019-2020 spodziewa się skokowego zainteresowania swoim produktem, podała spółka. 


Prezydent Andrzej Duda zabiera głos w sprawie nauczycieli. Oczekiwania są usprawiedliwione. - Nauczyciele to nie są ludzie dobrze zarabiający, ich oczekiwania są usprawiedliwione - oświadczył we wtorek prezydent Andrze Duda. Poprosił jednocześnie obie strony sporu, by podeszły do tej sprawy w sposób wyważony.


Lotos i PGNiG zrealizowały pierwsze komercyjne bunkrowanie statków gazem LNG. Grupa Lotos i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zrealizowały między 13 a 18 marca 2019 r. dwa komercyjne bunkrowania statków morskich skroplonym gazem ziemnym LNG, podało PGNiG. To pierwsze takie operacje przeprowadzone w portach morskich w Gdańsku i Gdyni. Firmy kontynuują współpracę w tym obszarze - wzmocni ona konkurencyjność polskich portów i spopularyzuje ekologiczne paliwo LNG na Bałtyku.


500 plus. Konsultacje projektu rozszerzenia programu Rodzina 500+ potrwają 21 dni. Projekt ustawy rozszerzającej program Rodzina 500+ (500 plus), uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego został skierowany do konsultacji społecznych, które potrwają 21 dni, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.


KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Pharmeny zw. z ofertą publiczną akcji serii E. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Pharmeny w związku z planowaną ofertą publiczną akcji serii E, podała Komisja. 


Ciech rozpoczął przegląd opcji strategicznych, możliwe akwizycje i dezinwestycje. Warszawa, 19.03.2019 (ISBnews) - Ciech rozpoczął szczegółowy przegląd opcji strategicznych w zakresie zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy Ciech, ze szczególnym uwzględnieniem docelowego modelu w postaci holdingu z podziałem kompetencji pomiędzy poszczególnymi obszarami biznesowymi i centralą oraz zmian w strukturze aktywów grupy, podała spółka.


Torpol z najtańszą ofertą za 568 mln zł na prace na linii Wrocław-Poznań. Torpol złożył najtańszą ofertę, wartą ok. 568 mln zł brutto (tj. ok. 462 mln zł netto), w postępowaniu PKP PLK prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia, pn. Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59, odcinek granica województwa dolnośląskiego - Leszno, etap IV - odcinek granica województwa dolnośląskiego - Czempiń, podał Torpol.


Rynek pracy znów się rozgrzewa. Spowolnienie nie zagraża podwyżkom. W lutym podwyżki płac pozytywnie zaskoczyły ekonomistów. Spodziewają się dalej solidnego wzrostu zarobków. Oceniają, że nadchodzące spowolnienie gospodarcze nie powinno przełożyć się na gwałtowny spadek zapotrzebowania na pracowników.


Carrefour chce wzmocnić się w e-sprzedaży w Polsce dzięki współpracy z Google. Carrefour i Google, w nawiązaniu do globalnego partnerstwa strategicznego, zapowiedziały bliską współpracę w Polsce, podał Carrefour. Jej głównym celem jest wzmocnienie pozycji Carrefoura w cyfrowych kanałach sprzedaży oraz zbudowanie lepszych doświadczeń zakupowych dla polskich konsumentów.


Rewolucja w AGD. Polska wprowadzi nowe etykiety dla sprzętu domowego. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy dot. etykiet energetycznych. Mają być czytelne i jasno pokazywać, ile prądu zużywają urządzenia.


Zamówienia w przemyśle USA wzrosły o 0,1% m/m w styczniu. Zamówienia na towary wyprodukowane w USA sezonowo wyrównane w styczniu 2019 roku wzrosły o 0,1% m/m, podał Departament Handlu w komunikacie.


Analiza poranna - Chaos na Wyspach, spokój na rynku walutowym. W dalszym ciągu na rynkach panuje atmosfera wyczekiwania. Inwestorzy ewidentnie czekają na jutrzejsze zakończenie posiedzenia Rezerwy Federalnej.


Wirtualna Polska i INNC złożyły do UOKiK wniosek ws. wspólnego przedsiębiorcy. Wirtualna Polska Holding i INNC Limited złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie wspólnego przedsiębiorcy Digitics, podał Urząd.


Protest rolników wraca do Warszawy. Tym razem mają nowy plan. Rolnicy znów wyjdą na ulicę. Nie będzie opon, nie będzie petard, nie będzie płonących stosów siana i wysypanych jabłek na ulicach. Będą darmowe owoce. Rolnicy będą je rozdawać w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. - Będzie pokojowo - obiecuje Michał Kołodziejczak, szef ruchu Agrounia.


500+. Premier Morawiecki: To ogromna radość, że program obejmie każde dziecko. Projekt programu Rodzina 500+ na każde dziecko trafia do konsultacji społecznych. Za 21 dni ustawą zajmie się parlament. - Inwestycja w przyszłość. Społeczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu - mówi premier Mateusz Morawiecki. 500 zł na każde dziecko od lipca 2019 r.


CBA miesza na giełdzie. Można nawet grać pod ich twittera. Wiadomości na Twitterze CBA można zamienić na niezłe pieniądze. Akcje kilku spółek giełdowych robiły ostatnio szalone ruchy zaraz po wiadomościach o zatrzymaniach dyrektorów, czy członków zarządów. Money.pl wyliczył, ile konkretnie na tym można było zarobić.


Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA wzrosły o 0,3% m/m w I - fin. dane. Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA w styczniu 2019 roku wzrosły o 0,3% m/m, podał Departament Handlu, prezentując finalne dane.


Poselski projekt ustawy zakłada obniżenie wymiaru tzw. podatku miedziowego o 15%. Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin, który wpłynął dziś do Sejmu, przewiduje obniżenie o 15% wymiaru tzw. podatku miedziowego. Skutkiem finansowym będzie obniżenie wpływu do budżetu państwa o szacunkowo 180 mln zł w 2019 r. oraz 240 mln zł w latach kolejnych.


Deloitte: Biedronka 1. w Polsce i 55. na świecie w rankingu detalistów. Przychody 250 największych detalistów na świecie wzrosły o blisko 6% w ostatnim roku obrotowym. W Polsce bezkonkurencyjny pozostaje Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, który jednocześnie zajmuje 55. pozycję w globalnym rankingu, wynika z raportu Global Powers of Retailing 2019 przygotowanego przez Deloitte. Zdaniem ekspertów, sektor handlu detalicznego ma za sobą dobry rok, ale zmiany w polityce monetarnej i fiskalnej wielu państw spowolnią wzrost gospodarczy.


Strajk nauczycieli. Szef ZNP: bardzo wysokie poparcie dla strajku, 90-100 proc.. - Zwracamy się o wsparcie naszej akcji protestacyjnej, dlatego że mamy jeden wspólny cel: poprawę sytuacji materialnej nauczycieli i pracowników i pracowników oświaty - zaapelował Sławomir Broniarz. - Wszystko w szkole zaczyna się od dobrego nauczyciela - podkreślił.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |