newsy rss Banki internetowe
strona główna mapa strony kanały RSS
Kalkulatory kredytów
Banki internetowe:


Kursy walut NBP 2019-08-16
USD3,9281+1,01%
EUR4,3543+0,18%
CHF4,0093+0,42%
GBP4,7713+1,68%

Banki


Idea Bank. KNF wszczyna postępowanie administracyjne. Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku. Bank nie spełnił minimalnych wymogów kapitałowych.


Likwidacja targowisk w Polsce. Biurowce zamiast bazarów?. Kolejne targi są likwidowane na rzecz deweloperskich inwestycji. Handlarze i klienci protestują, ale władze miast pozostają obojętne na ich apele. Czy bazary mogą zniknąć z mapy Polski? Ich liczba od kilku lat spada, a utrzymanie staje się dla władz coraz mniej opłacalne.


Tylko rzeczy używane i naprawiane. Czy taki koncept na sklep mógłby sprawdzić się w Polsce?. Szwedzi to mają pomysły. W miasteczku Eskilstuna działa galeria handlowa, w której można kupić tylko rzeczy używane lub naprawione. Zdaniem ekspertów, w Polsce, gdzie nikt nie lubi przepłacać, a outlety są na topie, taki biznes miałby spore szanse.


W Krakowie chcą zbudować prywatną linię tramwajową. Miasto będzie płacić za dostęp do torów. Skoro da się zbudować prywatną autostradę, to dlaczego nie linię tramwajową? Tym tropem poszli krakowscy urzędnicy i postanowili zaprosić prywatny biznes do budowania ważnego odcinka torów. Czy to znaczy, że krakowianie będą płacili za kursy prywatną linią? Poniekąd tak.


Bez niego nie byłoby Biedronki. Nie żyje Elisio Alexandre Soares dos Santos. Elisio Alexandre Soares dos Santos, portugalski miliarder i twórca firmy Jeronimo Martins - właściciela Biedronki - zmarł w wieku 84 lat w Lizbonie - podaje Bloomberg.


Kasy w smartfonach. Jest projekt rozporządzenia. - Ministerstwo finansów opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach - informuje resort.


Indeks WIG20 spadł o 0,69% na zamknięciu w piątek. Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,69% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 064,12 pkt w piątek, 16 sierpnia.


Pół litra wódki za 32 zł? PARPA chce minimalnej ceny alkoholu. Na razie cenę minimalną alkoholu ma tylko Szkocja, a Polska powinna pójść jej śladem. - Dzięki temu skończą się promocje i rozdawnictwo alkoholu - mówi Gazecie Wyborczej Krzysztof Brzózka, niedawno odwołany szef PARPA.


Die Welt: Polska odczuwa skutki konfrontacji USA z Chinami. Polska odczuwa skutki konfrontacji między USA a Chinami, które poprzez inwestycje chcą zyskać polityczne wpływy w Europie Środkowej i Wschodniej - pisze dziennik Die Welt.


Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek. Warszawa, 16.08.2019 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.


Kalendarium ISBnews. WTOREK, 20 sierpnia


Szef linii lotniczych w Hongkongu odchodzi. PAP: to wynik presji Pekinu. - Dyrektor generalny hongkońskich linii lotniczych Cathay Pacific Rupert Hogg zrezygnował z funkcji - podała w piątek firma, która od tygodnia znajduje się pod lupą chińskich władz. Chodzi o wyrazy poparcia dla antyrządowych protestów.


Paraliż na lotniskach w USA. Urząd Celny i Ochrony Granic bada przyczyny. Amerykańska agencja CBP wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny awarii systemu kontroli granicznej. Pasażerów trzeba było odprawiać ręcznie, co spowodowało gigantyczne kolejki.


Dobrowolny ZUS i nieopodatkowane emerytury. Obietnice PSL kosztowałyby 34 mld zł. Przed jesiennymi wyborami partie ścigają się na obietnice. PSL deklaruje: 500 plus zostanie, ale ktoś musi na nie zarobić. - Dlatego przedsiębiorcy powinni mieć dobrowolny ZUS - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Drugą ręką chce dać wyższe emerytury.


Wyborcze listy PiS. Sprawdzamy oświadczenia majątkowe Jana Dudy i Rafała Muchy. Na wyborczych listach PiS oprócz ministrów czy parlamentarzystów znajdziemy osoby z otoczenia obecnej władzy. Wśród nich Jana Dudę - ojca prezydenta RP oraz Rafała Muchę, brata Pawła Muchy, zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta.


Drenaż mózgów. Polacy w czołówce. W Niemczech coraz więcej wykwalifikowanych absolwentów uczelni wyższych pochodzi z zagranicy. Najwięcej z Polski.


Portugalia zaprasza imigrantów. Czeka 14. pensja, tanie wino i droga cała reszta. 14. pensja i dodatek żywieniowy dla tych, którzy tu mieszkają i pracują. A ci, którzy dopiero się sprowadzą, mogą liczyć na ulgi podatkowe. Rząd Portugalii otwiera się na imigrantów. Rozmawiamy z Polakami, którzy już wybrali. - Portugalia to Lizbona, reszta to widoki - wyznają.


Moda na Polskę. Zagraniczni turyści przyjeżdżają do nas coraz chętniej. Z roku na rok do Polski przyjeżdża coraz więcej turystów. Nie liczy się ich w tysiącach, ale w milionach. Najwięcej jest wśród nich Europejczyków, którzy na własne oczy przekonują się, że nie dość, że nie ma u nas niedźwiedzi na ulicach, to infrastruktura często przewyższa to, co mogą znaleźć u siebie.


Zarobki w Polsce. W tych miastach zarabia się najlepiej. Jastrzębie-Zdrój, Warszawa i Jaworzno - to czołówka miast z najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem brutto w Polsce. Statystycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu - wynika z najnowszych danych GUS.


Przegląd informacji ze spółek. T-Bull miał 4,5 mln pobrań gier w lipcu 2019 r. Wyniki utrzymująÂ podobny poziom jak w czerwcu i przekładają się na łącznąÂ skumulowanąÂ liczbę pobrań w wysokości 421,5 mln, podała spółka.| Nowości | Promocje | Informacje | Giełda | Pieniądze | Banki | Fundusze | Emerytury | Podatki | Ubezpieczenia | Poradniki Money.pl | Raporty Money.pl | Komunikaty ze spółek | Motoryzacja | Prawo | Nieruchomości | Manager | Lifestyle | Strategie | Portfel | Hi-Tech |